Yüz Tipine Göre Sakal Modelleri

Erkeğin sakalı en büyük cazibesidir. Hayatta her şey bir ahenk ve uyum içerisindedir. Üzerimize giydiğimiz kıyafetleri bile birbirine uygun giyeriz. Peki erkekler sakal uzatırken nelere dikkat etmeli? Cevap basit: yüz tipi. Yüz tipleri ve sakal şekilleriniz sizler için maddeledik.İşte yüz şeklinde göre sakal tipleri:

Uzun Sakal / Kare yüz –  yuvarlak yüz

İskandinavya’dan çıkmış havası yaratan bu sakal şekli son yıllara en çok damga vuran modellerden. Oval yüzlü ve yuvarlak yüzlü erkekler için dar yüzlü erkeklere göre daha idealdir. Yüzü uzun şekilde olan erkekler için bu sakal tipi pek tavsiye edilmez. Ancak kare bir çene yapınız varsa yüzünüzün etrafını saran sakallar tercih edilebilir. Çünkü zaten uzun olan yüzü bu sakalla daha şekilsiz gözükebilmekte. Elmacık kemiği geniş olan erkeklerin elmacık kemiklerini gizlemek için de tercih edilebilir.

Kirli Sakal

Kirli sakal erkekler için bir joker kartı olarak görülebilir. Hemen hemen her yüze yakışan bu sakal türü erkeklerde hafif serseri ve çekici bir hava katar. Aynı zamanda bakımlı erkek cildine ayrı yakışır. Üst dudak ve burun aralığı olan erkekler daha gür bir sakal bırakarak daha erkeksi bir görünüme sahip olabilir. Aynı zamanda elmacık kemikleriniz çeçenizden daha genişse tercih edilebilir. Yüz tipi pek önemli değildir genelde herkese yakışır.

Keçi Sakal

Keçi Sakalyüz tipine göre seçilmesi gereken bir sakal türüdür. Keçi sakalı genelde rock yıldızlarına yakıştırılır. Erkeklere serseri bir stil kazandırır. Özellikle siyah ve deri ceket gibi kombinler giymeyi seven erkeklerde bohem bir hava katar. Özellikle ince köşeli yüz tipleri için ideal denilebilir ancak. Giyim şekline göre entellüktel bir stil kazandıran, kısa saçta ayrı, dağınık saçta ayrı, uzun saçta ayrı bir stil kazandıran keçi sakal biraz iddialı bir model olduğundan pek fazla tercih edilmeyebilir. Elmacık kemikleri ve çene hattı geniş yüzlü erkekler tarafından tercih edilmeli

Top Sakal

Top sakal genel olarak beyaz yakalı kesim tarafından tercih edilmektedir. Erkekte resmi ve güven veren bir stil yaratır. En çok tercih edilen sakal tipleri arasındadır.

Aynı zamanda kare yüzlü erkeklere çok yakışır. Yüzü yuvarlak ve uzun çeneli erkekler tarafından tercih edilebilir.

Favorili Sakal

Favoriler uzatılarak yapılan sakal sitilidir.  Erkekte asi ve agresif bir hava katan bu sakal eskiden sert olmakla bilinen denizciler arasında popüler olan bir sakal şeklidir. Genelde uzun tipli erkeklerin yüzüne uygundur çünkü yüzü tok gösterir. Günümüzde daha çok rock’n roll tarzı giyinen ve motorcular tarafından tercih edilir.

Uzun Bıyık Uzun Sakal

Armuz ve elmas yüzlü erkekler için yüz hatlarını küçültmek için kullanılması gereken sakal stilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir