Yüz Tipine Göre Kaş Modeli

Kaş yapısı ve şekli yüz ifadenizde son derece önemli bir etkendir. Kaşlar kişinin, ifadesini yansıtır. Bakışlarınızı karakterize eden kaşlar, karşınızdakilere sizin hakkınızda ipuçları vermektedir. Ayrıca bakışlarınıza da anlam kazandırır. Keskin hatlı, kavisli ya da yumuşak formlu kaşlar; ifadenizin de farklı olmasına neden olacaktır. Fakat tabii ki her yüz şekline göre değişen, kaş modelleri farklılık gösterir. Bu yüzden, kişinin yüz tipine göre kaş modeli belirlemesi daha doğru olacaktır.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Kaş Modeli

Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz, yüz tipine göre kaş modeli sizin için uygun olanı; yüzünüzde en geniş alan elmacık kemikleri olduğu için; yüzünüzün uzunluğu ve genişliği benzer ölçülere sahiptir.

Bu yüzden, yüzünüzü daha uzun şekilde gösterimini sağlayacak kaş yapısına uygun olan modelleri tercih edilmelidir. Örneğin; keskin açılı kaşlar önerilebilir.

Uzun Yüz Şekline Göre Kaş Modeli

Uzun hatlara sahip yüzler içinde, yüz hatlarını dengeleyecek bir illüzyona yaratmak gerekir. Yüzünüzün daha simetrik görünmesi için, kaşlar ile matematiksel orantı yakalanması gerekir. Bu anlamda, kavisli kaşlarsayesinde ile yüzünüzü daha fazla uzun tutmak yerine; düz veyakavissiz kaş tercihleriniz arasında olabilir ve tasarımınızı buşekilde seçmelisiniz.Ancak düz kaşların, sentetik görüntüsünü engellemek için; kaş kenarlarının doğal bırakılması gerekir. Ayrıca kaşların, gözün dış çizgisinde bitmemesine ve biraz daha uzatılmasına dikkat edilmelidir.

Kare Yüz Şekline Göre Kaş Modeli

Sert ve keskin hatlara sahip kare yüzler için; son derece karakteristik bir silüet kazandıran, ifadeyi yumuşatmak adına; yuvarlak ve kavisli kaşlar tercih edilebilir. Böylece, yüzünüzde daha yumuşak bir geçiş sağlayabilirsiniz.

Oval Yüz Şekline Göre Kaş Modeli

Oval yüz hatlarına sahip kişiler, düz kaş yapısından veya çok kavisli yapısı şeklinde olan kaşlardan kesinlikle uzak durmalıdır. Çünkü; oval yüz şekli, yüzün aşağıya doğru uzamasına yol açar ve bu görüntü kimi zaman yorgun bir ifadeye neden olabilir. Ovalyüz tipine göre kaş modeli; göz şekli ile uyumlu, klasik ve olabildiğinde doğal görünümlü kaşlar tercih edilmelidir. Kaşların uçları aşağı doğru asla bakmamalı şekilde olması gerekirve eğer istenirse kavisli bir form uygulanabilir.

Kalp Şekline Göre Kaş Modeli

Kalp şekline sahip yüzlerde, alın bölümü yüzün diğer bölümlerine göre daha geniştir.Bu nedenle, yüz şeklini dengelemek adına; kaşları kalınlaştırma yoluna gidilmesi gerekir. Çünkü ince kaşlar, alın bölgesinin daha fazla ön plana çıkmasına neden olur. Ayrıca hafif kavisli bir kaş modeli de önerilebilir.

Elma Şekline Göre Kaş Modeli

Elmas benzeri bir yüz tipleri; dar alın ve göz yapısı ile geniş yanak aynı zamanda, küçük bir çeneye sahiptir. Bu yüzden görseli dengelemek adına, “S” formuna sahip yumuşak geçişli bir kaş modeli önerilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir