Yüz Peelingi Nasıl Yapılır?

Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için birçok kişi evlerinde doğal yöntemler kullanarak bakımlarını yapmayı tercih etmektedir. Özellikle de ciltlerine kimyasal ürünler kullanmak yerine doğal ürünler kullanmayı tercih eden kişiler evlerinde kolay biçimde kişisel bakımlarını gerçekleştirebilmektedirler. Bu noktada kişiler evlerinde doğal yollarla yüz peelingi yaparak oldukça sağlıklı, ışıltılı ve pürüzsüz ciltlere sahip olabilmektedirler. Bu doğal yollar sayesinde ciltlerine hiçbir şekilde zarar vermeden istedikleri pürüzsüzlüğe ulaşabilmektedirler.

Yüz Peelingi

Yüzümüz neredeyse hepimiz için en çok değer verdiğimiz bölümümüzdür. Bu nedenle birçok kişi bu derecede hassas oldukları yüzlerine içeriklerini tam olarak bilmedikleri ürünleri kullanmayı tercih etmemektedirler. Bunun yerine evlerinde doğal yüz peelingi yaparak istedikleri pürüzsüz ciltlere sahip olmayı istemektedirler. Kişiler bunun için birçok kişinin bilerek uyguladıkları kahve telvesini kullanabilmektedirler. Uygulaması ve hazırlaması son derecede kolay olan bu peeling sayesinde ciltlerini hem ölü deri gibi pürüzlerden arındırabilmekte hem de besleyebilmektedirler. Bunun için bir miktar Türk kahvesi telvesinin içerisine az miktar bal ekleyebilirler. Kahve telvesi ciltteki ölü derileri alıp beslerken bal da cildin son derecede yumuşak ve nemli olmasını sağlamaktadır. Bu karışım cilde uygulanarak bir süre bekletilmelidir. 10 dakika gibi bir süre zarfı ardından yavaş hareketlerle masaj yapılarak yıkanabilir.

Doğal peeling yöntemleri ile yüzlerini istediklerini pürüzsüzlüğe ulaştırmak isteyen kişiler için evlerinde uygulayabilecekleri bir başka yöntem daha bulunmaktadır. Bunun için de pirinç unu peelingini kullanabilmektedirler. Bu yöntem özellikle de Asyalı kadınların en önemli güzellik sırlarından bir tanesidir. Bir miktar pirinç unu birazcık süt ile karıştırılarak sürülebilir bir karışım elde edilir. Elde edilen bu karışım yüze uygulanır. Yüze uygulama yaparken hafif masaj hareketleri tercih edilebilir. Uygulanan peeling karışımı kurumaya başladığında yine masaj hareketleri ile yıkanır. Bu yöntem cildin üzerinde bulunan ölü derileri temizlemektedir. Aynı zamanda içeriğinde nişasta bulunmasından dolay yaşlılık üzerine de olumlu etkileri bulunmaktadır. Yine bu peelingin en önemli özelliği ise cildi beyazlatıyor olmasıdır. Sırf bu nedenden dolayı da birçok kadın tarafından evde uygulanan doğal peeling yöntemi olarak tercih edilmektedir. Bu uygulamaların haftada en az bir kez olacak şekilde düzenli aralıklarla uygulanması daha etkili sonuçlar elde etmeyi sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir