Vücut Peelingi Nasıl Yapılır?

Vücut sağlığı için cilt sağlığı oldukça önemledir. Yıpranan ve zamanla ölen hücreler ile kaplanan cildin yenilenme ve tazelenmeye ihtiyacı vardır. Cilt üstünde biriken kirler ve bakterilerden arındırılmalıdır. Peeling uygulaması vücuttaki ölü hücreler, bakteriler ve kirleri atarak cildi temizler. Peeling uygulaması cilt bakımının olmazsa olmazıdır. Peeling yüzeysel peeling, orta ve derin peeling olmak üzere 3 şekilde yapılabilmektedir. Orta ve derin vücut peelingi uzmanlar tarafından yapılması gereken uygulamalardır. Yüzeysel peeling ise herkesin evinde yapabileceği basit ve etkili bir temizlik yöntemidir. Cildin solgun ve kirli görünümünü ortadan kaldırarak duru ve temiz bir görünüm kazandıran bu peeling uygulaması oldukça kolaydır.

Vücut Peelingi yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vücut zamanla ölen hücreleri atarak ciltte biriken bakterileri, kirleri ve artık maddeleri uzaklaştırır. Kimi zaman bu işlemi yaparken yetersiz kalır. Bu durumda ciltte biriken ölü hücreler bakteriler için oldukça uygun bir ortam hazırlar. Bu ortamda üreyen bakteriler cilt sağlığını olumsuz etkiler. Cildin yağlanması ile beraber siyah nokta oluşumuna yol açar.

Vücut peelingi uygulaması ile siyah noktalar, ölü hücreler ve bakteriler cilt yüzeyinden uzaklaştırılır. Cildin nefes alması sağlanır. Cilde taze ve temiz bir görünüm kazandırılır. Cilt sağlığı açısından önemli bir adım atılmış olur. Evdeki birçok malzeme ile peeling yapılabilmektedir. Ancak bu peeling uygulamaları sadece güvenilir bilgi kaynaklarından hareketle yapılmalıdır. Aksi takdirde cilde bir katkısı olmadığı gibi zarar da verebilir.

Vücut Peelingi Nasıl Yapılmalıdır?

Evinizdeki malzemelerle peeling yapmak oldukça pratiktir. Limon, toz şeker, zeytinyağı ve bal ile hazırladığınız peeling karışımı ile yüzeysel peeling uygulaması yapabilirsiniz. Ayrıca Hindistan cevizi yağını mikrodalga fırında eriterek şeker ekleyebilir ve bununla da vücut peelingi yapabilirsiniz. Bebek yağı, deniz tuzu ile yapacağınız karışımı 24 saat beklettikten sonra cildinize peeling yapabilirsiniz. Birazcık bal ve şekeri karıştırarak peeling için uygun bir karışım elde edebilirsiniz. Toz şeker, çekilmiş kahve, zeytinyağı ve tarçın karıştırarak macun kıvamına getirdiğiniz karışım ile peeling yapmanız oldukça etkili olacaktır. Bu tarifler ile evinizde peeling yapabilirsiniz. Oldukça pratik ama etkili olan bu uygulamalar ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir