Tırnaklar Nasıl Şekillendirilir?

Her gün yeni çıkan trendler; kozmetik dünyası yeni ikon ve markalarla özellikle bayanların vazgeçilmezleri arasında hızla yerini almaktadır. Tırnaklar nasıl şekillendirilir? Tırnak bakımı, şekillendirilmesi de en az makyaj kadar önem verilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Tırnak yapısı, zevkler ve modern tırnak kategorileri ile estetik ve güzellik uzmanları; güzelliğinin düşkünü olan bayanlara hizmet vermeye devam etmekte,  tırnak bakımı merakla takip edilmektedir. Tırnaklar kişilerin istek,  tarz ve tırnak yapılarına göre şekillendirilmektedir. Tırnak şekillendirme işlemleri zevklerinize göre şu şekilde sıralanmaktadır:

Badem Tırnak

Badem tırnak şekillendirme metodu; ellerin daha uzun görünmesine en büyük katkı sunan tırnak şekillendirme hizmetlerindendir. Bu tırnaklarla eller daha bakımlı ve elegan görünecek, daha modern,  temiz bir görünüm kazanacaktır. Badem tırnak şekillendirmesi, üzerine sürülen french oje sayesinde olağanüstü bir güzelliktedir.

Badem tırnak parıltısı adeta ışıldayarak, tırnak muhteşem bir görünüm kazanacaktır. Badem tırnak görünümü için tırnakların uzatılıp uç kısının yuvarlak bir şekilde dikkatle kesilmesi,  tırnak kenarlarının yan şekilde törpülemesi gerekmektedir. Badem tırnak şekillendirmesi son zamanların en trend modelleri arasında gösterilmektedir.

Oval Tırnak

Tırnaklar nasıl şekillendirilir? Tırnak şekillendirmelerinden merakla takip edilen bir diğer tırnak çeşitlerindendir. Güzellik salonları ve moda ikonlarının en çok rağbet ettiği manikür modeli oval tırnaktır. Oval tırnak şekillendirme yöntemi sayesinde göz alan tırnaklara sahip olabilir, elerlin bakımlı ve daha güzel görünmesi için tırnak kesim şeklinizi değiştirebilirsiniz. Oval tırnak şekilendirmesi için tırnağın uç kısmı biraz açık bırakılmalıdır. Tırnağın hepsi eşit bir şekilde törpülenerek oval olarak kesilen tırnak törpüleme işlemleri ile bütün tırnakların eşit bir görünüme kavuşması sağlanabilmektedir. Oval tırnak geleneğin bir parçası olarak uzun yıllar daha kullanılacağı uzmanların gündeminde olup,  bu öngörü güncelliğini korumaktadır.

Kare Tırnak

Kare tırnak yeni tırnak şekillendirme yöntemlerinden olup son zamanlarda daha çok rağbet edilemeye başlanmıştır. Kare tırnak modeli özelliksel orta uzunluktaki el ve tırnak şekilleri için daha çok tercih edilmektedir. Kare tırnak şekillendirme yöntemi için önce tırnaklar küt şekilde kesilmeli sonra, tırnaklar düz bir şekilde törpülenmelidir. Kare tırnak şekillendirmesi için tırnakların çok fazla uzatılmaması gerekir. Ayrıca bu tırnaklara nude tonlar çok yakışmakta olup; bu renk oje ve kaplamalar yaptırılmalıdır.

Tırnaklar nasıl şekillendirilir?  Ve hangi marka tırnaklar tercih edilmelidir?Sorularının giderek arttığı, estetik harikası kozmetik dünyası çeşitliliği ile tırnak şekillendirme çeşitleri giderek zengin bir hal almaktadır. Ayrıca; kare oval tırnak, yuvarlak tırnak, yuvarlak kare tırnak, stiletto tırnak, lale tırnak, sivri tırnak, düz tırnak, balerin tırnak, üçgen tırnak ve daha pek çok yeni dönem tırnak şekillendirme yöntemleri merakla takip edilmekte; ivedilikle kullanılmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir