Tırnak Uzatmak İçin Tüyolar

Tırnak bakımı elin güzel bir görünüme sahip olabilmesi için oldukça önemli bir konudur. Elin güzel bir görünüme sahip olması isteniyorsa bu tırnak bakımından geçer. Tırnak ne kadar güzel görünürse el de o kadar güzel görünür. Bu nedenle tırnak bakımına özen gösterilmelidir. Tırnak uzatmak tırnağın güçsüz bir yapısı varsa oldukça güç bir konu haline gelmektedir.Bu gibi durumlarda tırnak uzatmak için tüyolar alınmalıdır.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak bakımı konusunda en önemli uygulama el ve tırnağı sürekli olarak nemlendirmektir. Tırnak bakımı malzemeleri hemen her yerde bulunabilecek malzemelerdir. Tırnak yeme alışkanlığı varsa bu alışkanlıktan mutlaka uzak durulmalıdır. Bu tırnağın kötü bir görünüme sahip olmasına neden olur ve tırnak etlerini kaldırır. Aylık manikür yaptırılarak tırnakların güzel bir görünüme sahip olunması sağlanabilir.

Manikür işlemi evde de yapılabilmektedir. Manikür seti alındığı takdirde kişiler kendi manikürünü kendi de yapabilmektedir. Tırnaklar limon sürülerek güçlendirilebilir. Bunun için uygun tırnak cilaları kullanılarak da bu işlem yapılabilir. Bu tamamen kişinin kendi isteğine göre belirlenmektedir.

Tırnakların Uzaması İçin Ne Yapılır?

Günlük rutinlerde vücudumuzun en çok kullandığımız yeri ellerimizdir. Bu nedenle vücudumuzda en çok yıpranan yer ellerimiz olur. Ellerimizde ise en çok yıpranan yer tırnaklardır. Tırnakların yıpranmaması ve uzun kalabilmesi için günlük rutinlerde az kullanmaya çalışılmalıdır. Tırnaklar yerine parmaklar kullanılarak işler halledilmeye çalışılmalıdır. Tırnaklar sürekli olarak gün içinde neme ihtiyaç duyar. Belirli aralıklarla tırnaklar nemlendirilmelidir. Ev temizliği gibi faaliyetlerde eldiven kullanılarak hem el hem de tırnakların korunması sağlanabilir. Tırnaklar belli aralıklarla törpülenmelidir. Törpüleme yönü tüm tırnaklarda aynı olmalıdır. Aksi takdirde hoş görünmez. Yumurta sarısı, fındık, süt ve süt ürünleri tırnakların uzamasını sağlayan besinlerdir. Bu besinleri düzenli olarak tüketerek tırnakların uzamasına katkı sağlanmalıdır. Tırnak uzatmak için tüyolar uygulanarak uzun ve güçlü tırnaklar elde edilebilir.

Tırnak Uzatmak İçin Kürler Nasıl Yapılır?

Tırnak uzatmak için tüyolardan bir diğeri ise tırnak kürüdür. Tırnak kürünü uygulayarak tırnağın uzaması ve güçlenmesi sağlanır.

Sirke kürü: Bu kür tırnakların hızlı uzamasını sağlamaktadır.

Malzemeler:

  • Bir su bardağı ılık su
  • Bir tatlı kaşığı limon suyu
  • Bir tatlı kaşığı sirke
  • Bir çay kaşığı zeytinyağı
  • Bir tutam tuz

Malzemeler bir kapta karıştırılır. Eller bu kap içerisinde tutulabildiği kadar tutulur. Bu tarif on gün boyunca düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde faydası görülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir