Sivilcelere Doğal Çözüm

İnsanların en büyük cilt sorunlarından bir tanesi sivilceler ile oluyor. Bu süreçte merak edilen noktalardan bir tanesi de doğal yollar ile nasıl geçer ve ne iyi gelecektir oluyor. Bu sorular, sivilce sorunu yaşayan pek çok kişi tarafından merak edilen sorular arasındadır. Biz de bu yazımız içerisinde sivilcelerin yarattığı sorunlara, bu sivilcelerin nasıl geçirileceğine ve bu hususta uygulanabilecek yöntemlerin ne olduğuna yer vereceğiz. Sivilce sorunu, öncelikle şunu söylemek gerekir ki; hem kadın hem de erkek için görünüm açısından büyük bir problem haline gelebilmektedir. Ancak sanıldığının aksine bu kötü görünümden kurtulmanın çok basit yöntemleri mevcuttur.

Sivilcelere doğal çözüm yöntemleri, dünya üzerinde pek çok insanın ortak problemi olduğu için oldukça ilgi gören konular arasında… Yine dünya üzerinde hem kadın hem erkekler için en yaygın cilt problemlerinden biri olarak bilinmektedir. Yetişkinler bu konuda biraz daha rahat davranırken gençlerin bu noktada derinden etkilenebildiğini söylemek mümkündür. Siz de bu sorunlarla nasıl başa çıkacağınızı düşünüyorsanız yazımız içerisindeki doğal çözüm seçeneklerini inceleyebilirsiniz…

Sivilcelere Doğal Çözüm Yöntemleri

Sivilcelere doğal çözüm yöntemleri için yazımızın bu kısmında alternatif çözüm önerilerine yer vereceğiz. Bilindiği üzere vücutta çıkan sivilceler, kirli, ölü cilt ve çeşitli nedenlerde tıkanmış gözeneklerde oluşabilmektedir. Tıkanmış gözenekler ise hem siyah noktalara, hem de inflamasyona neden olabilir. Sivilceler, şu tip çeşitli nedenlerden dolayı vücutta çıkabilmektedir:

Aşırı aktif yağ bezleri, stres, kötü bir diyet şekli, ilaçların yan etkileri, hormonal dengesizlik ya da dalgalanmalar ve hijyen eksikliği durumları… Bu tip çeşitli nedenlerden oluşabilen sivilceleri engellemenin yöntemleri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Limon Suyu ve Tarçın,
  • Limon ve Zerdeçal,
  • Limon ve Karbonat,
  • Limon, Bal ve Süt,
  • Limon ve Salatalık.

Sivilcelere Doğal Çözüm Yöntemleri: Limon Suyu ve Tarçın

Sivilcelere Doğal Çözüm Yöntemleri: Limon Suyu ve Tarçın oldukça etkili bir karışım olarak kullanılmaktadır. Tarçın ile limon karışımı, sivilce tedavisi için kullanılabilecek güçlü antibakteriyel maddeler arasındadır. Tarçın, sağlıklı bir cilt tabakası oluşabilmesi için hafif bir aşındırıcı olarak da işe yaramaktadır. Bu limon suyu ve tarçın karışımını elde edip sivilcelerden kurtulmak için gerekli malzemeler ve yapılış şekli şu şekildedir:

Malzemeler:

• 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
• 1 çorba kaşığı tarçın

Yapılışı:

Tarçın ve limon suyunu birleştirip ardından ise sivilceleriniz üzerine yavaş şekilde masaj yaparak bu işlemi uygulayın. 15 ile 20 dakika arasında bekletin. Ilık su ile kireçli olmayan su ile durulayın, daha sonrasında ise nemlendirici sürün uygulayın ve haftada 2 ile 3 kez bu işlemi tekrarlayın.

Sivilcelere Doğal Çözüm Yöntemleri: Limon ve Zerdeçal

Sivilcelere Doğal Çözüm Yöntemleri: Limon ve Zerdeçal, yine uygulanan yaygın yöntemler arasında karşımıza çıkmaktadır. Zerdeçal, hem ağrıyı hem de iltihaplanmaları azaltabilme gücüne sahip bir anti-inflamatuar maddedir. Ayrıca zerdeçalın anti bakteriyel olduğunu ve sivilceler içerisindeki bakterileri öldürme konusunda yardımcı olduğu bilinmektedir. Zerdeçal içinde olan antioksidanlar, ciltlerin daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamaktadır. Limon ile bir araya geldiğinde ise akne oluşumlarını azaltmaya, sivilceleri temizlemeye ve cildi hafifletmeye oldukça yardımcı olmaktadır. Zerdeçal cildinizin hafif bir şekilde sarı olmasına neden olabilir. Bu durum, yüzünüzü birkaç kez yıkadıktan sonra kendiliğinden geçecektir. Zerdeçal ve limon karışımı için gerekli malzemeler ve yapılış şekli şu şekildedir:

Malzemeler:

  • 1 çorba kaşığı zerdeçal
    • 1 limon

Yapılışı:

Zerdeçal ve limon suyunu güzel bir şekilde karıştırıp ardından ise sivilceli kısımlara uygulayın. 15 dakika boyunca bekletip ardından cildinizi durulayın. Sivilcelerden kurtulmak için haftada 2 veya 3 defa bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Sivilcelere Doğal Çözüm Yöntemleri: Limon ve Karbonat

Sivilcelere Doğal Çözüm Yöntemleri: Limon ve Karbonat! Karbonat ve limonun gazlı kombinasyonu cildinizi temizlerken vücudunuzun gözenekleri açılır. Bununla beraber anti- inflamatuar bir etki bırakmaktadır. Bu sayede bu karışım içerisindeki limon, cildin yağlanmasını engellemekte ve bununla beraber cilt üzerinde tıkanmış gözeneklerdeki bakteriler temizlenmektedir.

Malzemeler:

• 1 çorba kaşığı limon
• 1 çorba kaşığı karbonat

Yapılışı:

Karbonat ve limon suyunu karıştırdıktan sonra sivilceleriniz üzerine uygulamanız gerekmektedir. Cildiniz üzerinde 10 dakikadan daha fazla bekletmemeniz önerilmektedir. Ardından ise hafifçe masaj yaparak soğuk bir su ile durulayınız. 3 hafta boyunca devam etmeniz gereken bu uygulamayı, haftada 1-2 defa uygulayınız. Bu sayede cildinizdeki sivilcelerden kolayca kurtulabilir ve daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir