Saç Uzatmak İçin Evde Yapılacak Karışımlar

Saç, güzelliği bütünleştiren bir parçadır. Uzun saçın da moda olmasıyla birlikte çoğu kadın uzun saçın hayalini kurmaktadır. Bu nedenle saç uzatmak için evde yapılacak karışımlar da oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Saç Uzatmak İçin Maske Tarifleri

  • Yumurta ve Zeytinyağı: 1 adet yumurta güzelce çırpıldıktan sonra içerisine 1 yemek kaşığı zeytinyağı konulur. Fakat burada önemli nokta zeytinyağının doğal ve soğuk sıkım olmasıdır. Bu karışım saçların tamamına uygulanır. Saça iyice yedirildikten sonra tamamı streç film ile sarılır. 3-4 saat kadar saçta bekletildikten sonra şampuan ile yıkanıp güzelce durulanır.
  • Sarımsak ve Badem Yağı: Bu karışımda önemli olan nokta sarımsaktır. Sarımsağın saçlar üzerinde oldukça yoğun bir etkisi vardır. Bu etki herkes tarafından bilinir. Öyle ki sarımsaklı şampuanlar bile mevcuttur. Badem yağı ise saçın nem dengesini düzenleyerek saçın onarılmasına ve parlamasına yardımcı olur. Saç uzatmak için evde yapılacak karışımlar arasında sarımsak ve badem yağı karışımını yapmak için sarımsak iyice ezilir. Ezilen sarımsağın içerisine 2 tatlı kaşığı badem yağı konur. Oda sıcaklığında 2 saat bekletilir. Ardından saç köklerine uygulanır. Saçlar streç film ile sarılır. Birkaç saat bekledikten sonra saçlar şampuan ile güzelce köpürtülerek ardında durulanır.
  • Keten Tohumu Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı: Bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile iki çay kaşığı keten tohumu yağı karıştırılır. İlk olarak saç köklerinden başlayarak tüm saçlara uygulanır. Bu maske saçların gür ve parlak görünmesini sağlayan ve saçı besleyen bir maskedir.
  • Soğan Suyu: Soğan tüm vücut için faydalı olmasının yanı sıra saç kökleri içinde oldukça faydalıdır. Bir adet soğan dörde bölündükten sonra iki su bardağı su ile kaynatılır. Kaynamasının ardından soğuyana kadar beklenir. Saçlar güzel bu su ile yıkanır. Birkaç saat bekledikten sonra su ile saçlar durulanır. Koku kalması durumunda şampuan da kullanılabilir. Saç uzatmak için evde yapılacak karışımlar arasında en basit yöntem soğan suyu yöntemidir. Çünkü tek malzemeyle ve kısa süre içerisinde yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir