Saç Tipine Göre Şampuan ve Krem Seçimi

Saç kremleri ne işe yarar? Saç kremleri, günümüzde neredeyse kullanılması zorunlu hale gelmiş bir üründür. Çünkü pek çok insanın saçlarında saç boyası ya da saça uygulanan bazı işlemler sebebiyle zamanla kurumalar ve sertleşmeler meydana gelebilmektedir. Saç kremleri ise bu noktaya devreye girerek, sertleşen saçlar üzerinde yumuşaklık ve daha kolay taranma gibi faydalar sağlamaktadır. Ancak bu noktada önemli olan saç kreminin saça nasıl uygulanacağı noktasındaki önemli adımlardır.

Saç kremleri ne işe yarar? Saç kremleri şüphesiz hem erkekler hem kadınlar için saçların yumuşaması ve parlaması adına kullanılabilecek ürünlerdir. Bu kremler, aynı zamanda birbirine dolaşıp duran saçların açılmasına da yardımcı olmaktadır. Özellikle de uzun saçlarınız varsa saç kremleri çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Birbirine dolaşıp duran ya da elektriklenen saçlara sahip olanlar, bu problemleri saç kremleri sayesinde ortadan kaldırabilirler. Saçlarda kullanılmış olan kimyasal bazı ürünler, saça uygulanan bazı işlemler ya da saça temas eden kireçli sular, saçların zamanla yıpranıp kuru ve sert görünmesine neden olabilmektedir. Saç kremi bu anlamda sertleşen ya da zor şekil alan saçların yumuşaklık ve parlaklık kazanmasını sağlamaktadır.

Aynı şekilde saçlarını tararken zorlandığınız çocuklarınız varsa, saçlarının can yakmadan açılabilmesi için saç uçlarına bu saç kremleri uygulanabilmektedir. Saç kremleri bu anlamda iki çeşitte karşımıza çıkar:

  1. Durulanması Gereken Saç Kremi
  2. Durulanmayan Saç Kremi

Saç Kremleri Ne İşe Yarar?.. 1-Durulanması Gereken Saç Kremleri

Sadece saç uçlarına krem sürmek, saç uçları ile saç dipleri arasında bir görünüm farkı olmasına sebep olabilmektedir. Saçınızı her zamanki gibi yıkadıktan kremlerinizi saçınıza uygun olarak kullanım bakımından uygun olan kremlerini saç diplerinize değdirmemeye dikkat ederek özellikle uç kısımlarına doğru sürüp durulayabilirsiniz. Bu sayede saç diplerine değdirmeden yaptığınız uygulama, uçlarına doğru yoğunlaşma sağlayarak saç diplerinin de kabarmasını önlemede yardımcı olacaktır. Böylece saç bir bütün halinde duracaktır.

Saç kremini saç üzerinde çok uzun süre bekletmek ise bazı sorunlara yol açabilir. Bu sorunların başında ise saçların dökülmesi problemi gelmektedir. Bu nedenle çok uzun süre bekletilmesi önerilmez. Saç kremi sürüldükten sonra kısa bir zaman içerisinde yıkamak ve durulamak, saça zarar gelmesini engelleyecektir.

Saç Kremleri Ne İşe Yarar?.. 2-Durulanmayan Saç Kremleri

Saç kremleri ne işe yarar?.. 2-Durulanmayan Saç Kremleri:

Durulanmayan saç kremleri, genel olarak aşırı derecede kabaran ya da dalgalı olan saçların günlük yaşam içerisinde kolay şekil alabilmesi adına kullanılmaktadır. Bu durulanmayan kremler, saçlara banyo sonrasında uygulanır. Daha sonrasında ayrıca bir yıkama işlemi gerektirmez.

Durulanmayan saç kremlerinin saça uygulanması noktasında dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Bu dikkat edilmesi gereken nokta, durulanmayan saç kremlerinin saç üzerinde bir günden fazla bir süre kalmaması gerektiği noktasıdır. Bu kremlerin gerektiği süreden fazla bir zaman saç üzerinde kalması, saçlar üzerinde yağlı ve kirli bir görünüme neden olabilmektedir.

Saç Kremi Ne İşe Yarar? Saç Kremleri Uygularken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç kremi ne işe yarar? Saç kremleri uygularken nelere dikkat edilmelidir? Bu noktada saç kremlerinin saça faydalı ve güzel görünüme yardımcı yönlerinden bahsetmek mümkündür. Ancak saç kremleri doğru kullanılmadığı takdirde saça zarar verebilir ve bazı sorunlar oluşmasına neden olabilir. Bu açıdan saç kremlerini saçınıza uygularken dikkat etmeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir:

1. Saç kremlerini bir hafta içerisinde bir ya da iki defa kullanmanız yeterli olacaktır. Daha fazla yapılan kullanım, saçların nem dengesini bozabilmektedir.

2. Saç kremleri için iyi bildiğiniz markaları kullanmanız önemlidir. Saç kremlerinin bakım ve onarım sağlayan saç kremlerini kullanımı saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini ve daha parlak kalmasını sağlamaktadır.

3. Saç kreminizi seçerken daha çok kokusuna falan değil de saç tipinizin ne olduğuna göre tercih etmeniz gerekmektedir. Kesinlikle saç dipleri üzerine saç kremlerini uygulamamanız önerilir.

4. Saç kreminizi saçınız üzerinde olması gerektiğinden fazla bekletmeyiniz. Bu çok yanlış bir uygulama olur ve saçınızın zarar görmesine sebep olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir