Saç Bakım Maskesi

Özellikle de kadınlar için gür ve parlak saçlara sahip olmak son derecede önemli bir durumdur. Bir de uzun saç seven kadınlar için saçlarını uzatabilmek de bir hayli önemlidir. Bunun için de kadınlar hayal ettikleri saçlara sahip olmak adına birtakım yöntemler denemektedirler. Bunun için evlerinde pratik bir şekilde uygulayabilecekleri saç bakım maskesi tarifleri ile istedikleri saçlara sahip olabilmektedirler.

Saç Uzatmak İçin Maske

Uzun saç birçok kişinin hayali. Ancak bazı kişilerin saçları geç uzamaktadır. Bazı kişiler saçlarını uzatırken cansız saçlara sahip olmalarından dolayı uçları bir hayli seyrek ve sağlıksız görünen sağlara sahip olmaktadır. Bu noktada kişiler basit bir tarifi evlerinde düzenli şekilde uygulayarak istedikleri uzunlukta saçlara sahip olabilmektedirler. Saç uzatan maske için gerekli olanlar; bir kaşık Hindistan cevizi yağı, bir yumurtanın sarısı ve bir kaşık da çam terebentin yağıdır.

Bu karışım iyice karıştırılarak hafif akışkan bir hale getirilir. Ardından da saç diplerine uygulanarak masaj yapılır. Haftada bir kez bu yöntemi uygulayan kişiler kısa zaman içerisinde saçlarındaki canlanmayı ve uzama miktarını net bir şekilde görebilmektedirler.

Saç Gürleştirmek İçin Maske

Güçlü ve gür saçlara sahip olmak da birçok kişi için bir hayli önemlidir. Ancak ne var ki bazı sebeplerden dolayı saç cansız olabilmekte ya da zaman içerisinde azalabilmektedir. Ancak saç gürleştiren maske ile kişiler sahip olduklarından daha gür saçlara sahip olabilmektedirler. Saç gürleştiren maske için gerekli olanlar, bir kaşık Hint yağı, bir kaşık tatlı badem yağı ve bir kaşık da vazelindir. Saç diplerine bu karışımın ılık bir şekilde masaj yaparak uygulanması gerekir. Böylelikle de saç dipleri uyarılarak yeni saçların çıkması ve saçların olduklarından daha gür olması sağlanmaktadır.

Saç Parlatmak İçin Maske

Saçlarının bir hayli parlak ve sağlıklı görünmesini isteyen kişiler evlerinde oldukça pratik bir şekilde bu maskeyi uygulayabilmektedirler. Bu saç maskesi için gerekli olanlar; birkaç kaşık zeytinyağı ve birkaç damla limondur. Bu karışım tüm saça iyice yedirilmelidir. Bir süre bekletilmesi ardından yıkanabilir. Düzenli şekilde uygulanması halinde kısa zaman içerisinde saç gözle görülür bir şekilde ışıltılı hale gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir