Limon Maskesi Ne İşe Yarar?

Sivilce, siyah nokta, akne, cilt renginde eşitsizlikler, yağlanma gibi sorunlar yaşayan kişiler buna sürekli çözüm aramaktadır. Ve bu çözümün her kesime hitap etmesi gerekir. Yani öğrenci, bekar, ev hanımı ve ayrıca aynı sorunu yaşayan erkeklerin de ulaşabileceği bir çözüm olmalıdır. Bu nedenle herkes evde yapabileceği çözümleri düşünmeye başlar. Bu tarz özellikle ciltle ilgili sorunlarda da doğal olana yönelmek önemlidir. Çünkü geçmişten günümüze kadar yaşanan bu sorunlara tarihte doğal yöntemlerle çözüm bulunmuştur. Doğal olan yöntemler her zaman çok daha etkili ve zararsız olur. Limon maskesi de bunlardan birisidir. Limonun sadece cilde değil vücuda da çok büyük faydaları vardır. Bu nedenle sadece yüze sürmekle kalmayıp bol bol tüketmek de gerekir.

Limon Maskesinin Faydaları

Limonun içerisinde bulunan C vitamininin cildi iyileştirmek ve gençleştirmek gibi birçok faydası vardır. Bu etkiden doğru şekilde faydalanabilmek çok önemlidir. Peki limon maskesi etkileri nelerdir?

  • Cilde doğal ve güçlü bir parlaklık kazandırır.
  • Sivilceleri iyileştirir. Ayrıca geçmişten kalan sivilce izlerini de yok eder.
  • Siyah noktaları temizler.
  • Cildin ürettiği fazla yağı temizler.
  • Aknelerin yok olmasını ve temizlenmesini sağlar.
  • Cildi çoğu cilt temizleme ürününden daha iyi, derinlemesine temizler.

Limon Maskesi Nasıl Yapılır?

1 adet limonun suyu sıkılır. 1 su bardağı ılık su ile karıştırılır. Ardından tüm yüze uygulanır. Tamamen kuruyana kadar beklenir. Kuruduktan sonra ılık su ile durulanır. Kuruyan cilde doğallığı bozmaması adına Hindistan cevizi yağı ya da yüz tipine uygun bir nemlendirici sürülür.

İşte bu kadar! Limon maskesi sayesinde temiz ve güzel bir cilde sahip olmak çok uzun bir süreç gerektirmez. Kullanımı gayet kolaydır ve sonuç mükemmeldir. Limon suyu cilde bazen direkt olarak da uygulanabilir. Fakat bazı ciltlerde hassasiyet yaratabileceği için su ile seyreltilerek kullanılması daha doğru olur. Ayrıca cilde uygulanırken pamuk kullanmak, hem cildin daha iyi emebilmesi için hem de pamuğun yüzeyinde pürüzlerin peeling etkisi yaratarak cildi daha pürüzsüz ve yumuşak hale getirmesi için yararlı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir