Lazer Leke Bakımı

Lazer epilasyon sonrası kişinin cildinde bazı lekeler oluşabilir.  Bu durum cihazdan ve kişinin cildine uygun olmayan lazer atımlarından dolayı oluşur. Bu lekelerin anlaşılması kolaydır, cilt renginiz harici bir renk teninizde belirir. Lazer yanık izlerini gidermek için advanta adlı kremi kullanabilirsiniz. Lazer leke bakımı için bu krem lekelerin azalmasında yardımcı olacaktır. Eczanelerden temin edebileceğiniz bu krem gibi bazı kremler daha mevcuttur bunlar; modecassol, bepanthene. Bu tavsiye edilen kremlerin her birisini kullanmadan önce doktora başvurmalı ve sizin için uygun olan kremi doğru bir şekilde seçmelisiniz. Doğal bir çözüm olaraksa limon suyuna pamuk batırmak tavsiye edilebilir. İsteğe göre zerdeçalla karıştırarak da uygulayabilirsiniz. Yine başka bir çözüm olarak yoğurt ve limon suyu karışımı da maske olarak kullanılabilmektedir.

Lekeler Nedir? Nasıl Olur?

Güneş altında çok fazla kalmaktan, yaşlılıktan olabildiği gibi leke oluşumunun en büyük sebebi hormonaldir. Hamilelik vs. Leke oluşumunu tetiklemektedir. Güneşle en çok temas eden bölgelerde leke problemleri daha yaygın görülür. Leke problemleri koyu renk cilde sahip kişilerde daha yaygın bulunur.

Lekeler Nerelerde Oluşur?

Lazer leke bakımı tedavisi öncesinde, lekelerin nerelerde oluştuğunu bilmek önlem almaya da yardımcı olur.

İlerleyen yaşlarda yaygın olarak vücudun her bölgesinde görülebilen bu lekeler, genç yaşta en çok dekolte, yüz ve boyun çevresinde oluşurlar.

Lazerle Leke Tedavisi

Lazerle leke tedavisinde kullanılan çok çeşit vardır.

Icon Lazer

Bu lazerin kendine özel bir teknolojisi var. Lazer leke bakımı sırasında kullanılan bu lazerde kişinin melanin seviyesi ölçülüyor. Bu ölçüm sayesinde kişinin cildine uygulanması gereken enerji seviyesi daha rahat bulunabiliyor. Bunun yanı sıra ne kadar derinlikte lazer atımı olacağı ve tam olarak noktaların yerleri de bulunabiliyor. Bu lazer tedavisinin iyi tarafı ise tamamen lekelerden kişiyi kurtaracak olmasıdır. Ayda bir kez uygulanarak 6 aylık bir süreç ile bu tedavi sonuç verebiliyor.

Clear Lift

Bu işlemin en büyük rahatlığıysa lazer leke bakımı sırasında ciltte rahatlık sunmasıdır. Vücudun hassas tüm bölgelerine rahatça uygulanabilecek bu yöntem gözle görülebilecek vücudun kısımlarında aktif olarak kullanılır. Leke olmasını sağlayan hücrelerin yok olmasını sağlar. Bu lazer tedavisi de ayda bir kez olarak 6 aylık bir tedavi sunuyor.

Scarlet

Bu lazer tedavisi deri altına mikro iğnelerle enerji iletimi yapar. Ciltte bulunan lekelerin hasarına göre uygulanan bu tedavi sırasında tenin alt kısımlarına ısı enerjisi gönderimi de yapılır. Bu tedavi ise üç haftalık aralarla 4 seansta kendisini tamamlar.

Baby Face Beauty

Anti-aging maddeleri kullanan bu sistem cildin bebeksi bir hal almasına yardımcı olur. Cildin ihtiyacı ölçülerek cildin ihtiyacı olan serum kişiye uygulanır. Lazer tedavisinin yanı sıra bu tedaviyle birlikte verilen maddeler ciltteki yenilenmelere sebep olur. 2 hafta arayla 4 seansta sonuç veren bir tedavidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir