Kirpik Perması Nedir?

Kirpikler, güzellik için önemli bir faktördür ve gözün güzelliğini vurgular.  Bir makyajı bitirirken son olarak mutlaka kirpiklere maskara sürülmektedir. Kirpiklerin belirgin ve canlı görünmesine özen gösterilir. Çünkü kirpikler gözleri ortaya çıkararak kusursuz bir görünüm kazandırır. Kirpiklere bakım yapmak için birçok bakım ürünü bulunmaktadır. Bu tip malzemeler yardımıyla kirpikle dolgunlaştırılır ve görünümü güzelleştirilir. Kirpik perması bu bakım ürünlerinden biridir. Kirpik permasının evde yapılması pek tavsiye edilmemektedir. Yapılırken kullanılan ürünler söze zarar verebileceği için bir uzman tarafından yapılması tavsiye edilir. Kirpik perması yeni ortaya çıkan bir uygulama olduğu için insanların aklında kirpik perması nedir, nasıl yapılır gibi sorular bulunmaktadır.

Kirpik Bakım Ürünleri

  • Kirpik bakım serumları
  • Kirpik güçlendirici yağlar
  • Maskara
  • Kirpik kıvırıcılar
  • Kirpik perması

Kirpik bakım ürünlerinden bazıları bunlardır. Bu bakım ürünlerinden bazısı kirpiklere dolgun bir görünüm kazandırırken zarar vermektedir. Bu nedenle bazı güzellik uzmanları kullanılmasını tavsiye etmemektedir. Bazısı ise kirpikleri güçlendirdiği için kesinlikle tavsiye edilmektedir. Özellikle kirpik bakım serumları ve güçlendiricileri düzenli bir şekilde kullanıldığında daha dolgun ve güzel görünümlü kirpiklere sahip olmak mümkün bir hale gelmektedir. Bu bakım ürünleri arasında kirpik perması seti en alışkın olmadığımız bakım ürünüdür. Bu yeni çıkan bir ürün olduğu için insanlar kirpik perması nedir, nasıl yapılır diye düşünmektedir.

Kirpik Perması Nedir?

Kirpik perması işlemi kirpiği kıvırmak ve kalıcı bir şekilde uzun bir süre kıvrık görünmesini sağlamaktadır. Bunun için üretilen spesifik makaralar bulunur. Bu işlemin süresi genellikle 40-50 dakika arasında kirpiğin uzunluğuna göre değişmektedir.

Kirpiklerde kavis verme işlemi biraz zordur. Vücutta bulunan tüyler arasında en zor şekil verilen tüyler kirpiklerdir. Bu nedenle bazen kirpik permasında istenilen görünüm elde edilememektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra kirpikler doğal olarak 3-4 ay kıvrık kalmaktadır. Bu nedenle kadınlar tercih ettiği bir işlem olmaktadır.

Kirpik Perması Nasıl ve Ne Şekilde Yapılır?

Kadınlar kirpiklerin dolgun olmasını istese de kirpik perması nedir, nasıl yapılır diye düşünmektedir. Sonrasında kirpiklerinin zayıflama ihtimalinden korkarlar ve bu işlemden biraz çekinirler. Kirpik perması için kirpiklere özel bir solüsyon sürülür ve 1 saate yakın bigudide bekletilerek yapılır. Solüsyon sürme işleminden sonra kirpiklerin oksijen teması tamamen kesilmeli ve bunun için maske kullanılmalı. Kirpik perması evde yapıldığında biraz tehlikeli olabilirken bir uzman tarafından yapıldığında bir tehlikesi kalmamaktadır. Kullanılan solüsyon göze zarar verebileceği için bir uzman tarafından yaptırılması tavsiye edilir. Her gün maskarayla kirpiklerin yapısıyla oynamak ve güçsüzleştirmekten daha az zararı vardır. Bu nedenle güzellik uzmanlarının önerdiği bir uygulamadır. Kirpik perması yapıldığında da kirpik bakımına devam edilmektedir. Özellikle bakım yağları kullanılarak kirpiklerin hem görünümü hem de yapısı güçlendirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir