Kirpik Perması Nedir, Nasıl Yapılmalı?

Kirpik perması nedir, nasıl yapılmalı? Soruya ilk olarak kim yaptırmalıdır? İle başlanılması gerekir. Kirpikleriniz aşağı doğru düşüyor ya da kirpik kıvırma makası kullanmadan rimel süremiyor iseniz bu işlem tam da size göredir. Kirpiklerinizi bir buçuk, iki ay boyunca kıvırma şekilde olacağı için mutlu olursunuz. Her zamankinden daha uzun ve hacimli görünür ve kirpik kıvırma makasını kullanmak zorunda kalmazsınız. Yapılan işlemle kirpiklerin şeklinin kalıcı olarak değiştirilmesi kıvrılması işlemidir. Tabi bu kalıcılık bir kısa sürelidir. Belli bir süre gibi çektin değiştiren işlem, kirpik perması ile kirpik liftingi birbirine çok benzer. Yapılan işlem, prosedür aynıdır. Sadece kirpik lifting kullandığımız kirpik bir kolisi ile kirpik permasında kullandığımız Bigudi birbirinden farklıdır. Yani perma da kirpiklerinizi olabildiğince kıvırırız, kirpik lifting değilse çok fazla kıvırmayız sadece daha kalkıp bir görüntü kazandırır.

Kirpik Perması Zararlı Mıdır?

Kirpik perması nedir, nasıl yapılmalı? Yapılan her kozmetik işlem az ya da çok illaki bir zarar teşkil etmektedir. Doğal görünüme uygulanan bir işlem olduğu için zararsız diyemeyiz. Fakat doğru kişi yani profesyonel bir kişi tarafından yapılır ise ve doğru ürün kullanılır ise ve yine serin bir ortamda yapılırsa girdikleri herhangi bir zarar vermez.

Kirpik perma sının ilk aşaması kirpikleri kirpik, üstüne sarmaktır. Ve birinci solüsyonunu 15 dakika bekledikten sonra İkinci aşamaya geçilir. İkinci aşamada solüsyon silinir ve ikinci solüsyon sürülür. 10 dakika bekledikten sonra kirpik perması işlemi son bulur.

Kirpik Perması Ne Kadar Kalıcı Olur?

Kirpik perması nedir, nasıl yapılmalı?Kirpik perması işleminde tam ve kesin bir süre ifade edilemez. Çünkü kişinin kendi kirpik yapısı da bu durum için etkilidir. Kıl yapısı ve şekli durumu etkilediği için net bir sonuç vereme sekte genel belirlenen süre 1 buçuk, iki aydır.

Kirpik Perması Yaptırmadan Önce ve Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kirpik perması işlem yaptırmaya karar verdiyseniz en önemli nokta Kirpiklerin temiz ve kuru olmasıdır. Ağır ya da hafif fark etmeksizin bir göz makyajı ile bu işlemi yapılması mümkün değildir. İşleme başlamadan önce mutlaka kontak lensiniz var ise çıkarmanız gerekmektedir çünkü işlem boyunca gözleriniz kapalı olacaktır. Kirpik perması sonrasında hayatınızı normal şartlarda devam ettirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir