Kirpik Kıvırıcılar Sağlıklı Mı?

Kirpik kıvırıcılar sağlıklı mı sorusu makyaj yapan birçok kişinin aklını kurcalayan soru işaretlerinden birisidir. Göz makyajını olmazsa olmazları arasında yer alan kirpik kıvırıcılar, özellikle kısa ve seyrek kirpiklere sahip olanlar için oldukça önemli bir makyaj aletidir. Kirpiklerin gür ve bakımlı görünmesi için rimel kullanmadan evvel bir kıvırıcı ile kıvrılması oldukça göz alıcı kirpiklere sahip olmanızı sağlar. Kirpik kıvırıcıların sağlıklı olup olmaması esasında kullanımı ile alakalıdır. Kullanımı esnasında kirpiklerin zorlanması durumunda kirpiklerde kopma ve seyrelme gibi problemler baş gösterebilir. Ancak bunların yanı sıra oldukça nazik bir şekilde bastırmadan kirpik kıvırıcılar kullanılırsa kirpiklerde oldukça güzel bir görünüm yakalanmasını sağlar.

Kirpiklerin Bakımı

Kirpik kıvırıcılar sağlıklı mı diye sorulduğunda doğru kullanımı ile oldukça sağlıklı bir ürün olduğu söylenebilir. Kirpik kıvırıcısına zeytinyağı, badem yağı yada vazelin konularak kirpiklerin kıvrılması hem kirpiklerde beslenmeyi hem de parlak ve canlı kirpikler olmasını sağlar. Ancak kıvırıcıların yanlış kullanımı, uzun süre kirpikte tutulmadı gibi sebepler bu aletlerde olumsuz etkiye sebep olur. Kirpiklerin bakımında dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır;

  • Kirpiklerin kıvrılmasında kullanılan rimel olabildiğince az kimyasal içermelidir. Bu sayede kirpiklerin zarar görme ihtimali azalır.
  • Kirpiklere kullanılan rimellerin su geçirmez rimeller olması kirpikler için zararlıdır. Bu nedenle su geçiren rimelleri kullanın.
  • Kirpik kıvırıcısının daha sağlıklı ve etkili sonuç vermesini istiyorsanız aleti bir saç kurutma makinası ile ısıtın. Bu şekilde kirpiklerin saha kalıcı bir şekilde şekillenmesini sağlarsınız.

Kirpik Kıvırıcı Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Kirpik kıvırıcılar sağlıklı mı dendiği zaman ilk akla gelen sorulardan birisi bu kıvırıcıların kalitesidir. Esasında kaliteli ve güvenilir bir markanın kirpik kıvırıcısını kullanıyorsanız kirpikleriniz açısından daha faydalı olacaktır. Ancak bilinmeyen merdiven altı olarak tabir edilen yerlerin kirpik kıvırıcısını kullanmak kirpiklerinize zarar verir. Bu nedenle kıvırıcı kullanımında bunu göz önünde bulundurun. Kirpik kıvırıcılar takma kirpik kullanımını en aza indirdiği için oldukça işe yarayan bir üründür. Dik kirpiklere sahipseniz kıvırıcıyı kullanmadan evvel biraz ıslatın. Bu şekilde daha etkili sonuç alırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir