Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Kirpik bakımı ve süreç aşamaları Kadınların önemle takip ettikleri konuların başında gelmektedir. Kirpik bakımı nasıl yapılır?  Kirpik bakımı temeli kirpiklerin, göz ve çevresinin temizlik ve dezenfekte işlemlerine dayanmaktadır. Ayrıca Kirpik bakımı,   kişinin güzellik ve bakım uygulaması konusunda en çok dikkat etmesi gereken güzellik işlemlerindendir. Kirpik bakımı kişinin saçı ve cildi kadar önemli bir konudur. Bakışlarınızın anlamlı ve istediğiniz bir hatla ortaya çıkması, kirpiklerinizin saydamlığına ve duruşuna bağlıdır. Bu yüzden güzellik uzmanları ve uzman cilt hekimleri gözetiminde verilen serum ve maskeler takip edilmeli, kirpikler üzerine önemle kullanılmalıdır. Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan bulgular neticesinde kirpikleri için zeytinyağı uygulaması son derece önemli bir yere sahip olmaktadır.

Zeytinyağı içeriğindeki zengin mineral ve nem kalitesi sayesinde; kirpik gözeneklerini derinlemesine temizleyecek, kirpiklere hacim kazandırarak kirpiklerin daha gür çıkmasına kaynaklık edecektir.

Kirpik Bakımı Süreci / Neler Yapmalısınız?

  • Kirpik bakımı aşama süreci dikkat edilmesi gereken; göz gibi önemli bir organın korunması ve zarar görmemesi için tedbirlerin alınması gerektiğidir. Bu tedbir süreci önem verilmesi gereken bir aşamadır. Bu sebeple şayet takıyorsanız hazır kirpiklerin şeffaf ve kaliteli olması gerekir. Kirpik bakımı nasıl yapılır? Ayrıca takam kirpiklerin gerçek kirpiklerinize zarar vermeyecek kalitede olması, uzmanların en çok üzerinde durduğu konuların başında gelmektedir.
  • Kirpik bakımı buna ek olarak hazır kirpik kullandıysanız gün sonunda mutlaka çıkarmalı ayrıca kirpik göz ve çevresini temizleme losyonlarla dezenfekte etmelisiniz. Kat kat maskara sürülmesi de ayrıca kirpiklerin hasar görmesinde son derece etkilidir. Kıvrım kıvrım olmasını istediğiniz kirpikler zamana yıpranarak ve dökülmeye başlayacaktır. Bu yüzden gerekli zamanlarda ve dengeli bir şekilde maskara sürülmeli,  göze sürülen ve uygulanan her türlü teknik, makyaj ürünü ve uygulama kaliteli ve kullanışlı olmalıdır.
  • Kirpik bakımı için bir diğer önemle üzerinde durulaması gereken konu; göz ve çevresine uyguladığınız makyajın temizleme sorunudur. Eğer yüzünüzü ve gözlerinizi yoğun bir kozmetik ürün, çok miktarda mikroorganizma barındıran malzemelerle donattıysanız; Finalde kesinlikle göz ve yüz temizleme işlemi yapmalısınız. Ayrıca uyumadan muhakkak makyaj temizleme işlemi yapmalısınız. Yüzünüzü bolca duru bir su ile yıkamalı; göz ve çevresinin rahat bir nefes alamsının sağlamalısınız.
  • Kirpik bakımı nasıl yapılır?Kirpik bakımı;  nemlendirici serumlar, kremler ve zeytinyağı maske ve kürleri ile yapılmaktadır. Ayrıca; badem yağı, Argan yağı, Hintyağı, Hindistan cevizi ve üzüm çekirdeği yağı ile temizleme ve dezenfekte işlem süreci adeta paket uygulaması şeklindedir. Bu dezenfekte içeren yağ ve maske uygulamaları ivedilikle kullanılmalı, uzman doktor gözetiminde kirpik ve göz bakımı sağlıklı olarak güvenceye alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir