Kaş Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yüzde en çok dikkat çeken yerlerden biri kaşlardır. Kaşlar yüzün güzelliğini ortaya çıkarabilirken aynı zamanda bakımsız bir kaş yüzü kötü de göstermektedir. Bu nedenle kaş bakımı oldukça önemlidir. Kaş bakımı nasıl yapılmalı sorusunun yanıtı çok çeşitlidir. Kuaförler ve güzellik salonları kaş bakımı yapmaktadır. Ama kuaföre gitmek istemeyen insanlar için evde de kaş bakımı yapmak mümkündür.

Kaş yüzdeki ifadeyi belirlemektedir. Evde hazırlanan kürler sayesinde ifade güzelleştirilebilmektedir.

Kaş Bakımı Önerileri Nelerdir?

 • Vücudun ihtiyacı olan su ihtiyacını karşılamak kaş bakımı için de oldukça önemlidir. Su vücudu toksinlerden arındırarak vücudun yenilenmesini ve canlanmasını sağlar. Yenilenen bu vücutta kaşların uzaması daha kolay ve hızlı olur.
 • Kaşları tarayarak kaşın daha güzel bir görünüme sahip olması sağlanabilir. Bu hareket kaşların içindeki kan dolanımını hızlandırarak daha güzel ve hızlı uzamasını sağlar.
 • Beslenme alışkanlığı düzenlenerek kaşın daha kolay uzaması sağlanabilir. Özellikle B ve D vitamini tüketilerek bu işlem daha sağlıklı bir şekilde yürütülebilir.
 • Kaşlara düzenli bir şekilde masaj yapılarak içerisindeki kan dolaşımı hızlandırılır. Kan dolaşımının hızlanması daha gür kaşlar için gerekli bir işlemdir. Bu nedenle kaşlara masaj yapmak kaş bakımı nasıl yapılmalı sorusunun cevaplarından biridir.
 • Kullanılan kremlerin cilde uygunluğu kontrol edilmelidir. Bazı kremler kıl köklerini tıkayarak kaş çıkmasını engelleyebilir. Kaşın gürleşmesi istenen durumlarda kullanılan kremler buna uygun bir şekilde seçilmelidir.
 • Kaşa makyaj yaparken çok abartılı makyajlardan kaçınılmalıdır. Fondöten, kaş farı, maskara gibi makyaj malzemeleri gözenekleri tıkayarak bu gözeneklerde kaş çıkmasını engeller. Bu nedenle gür kaşlara sahip olmak isteyenler bu makyaj malzemelerini abartılı bir şekilde kullanmamalı ya da makyaj sonrasında yüzünü güzel bir şekilde temizlemeli.
 • Kaş serumları kullanılarak kaşlar güçlendirilebilir. Sağlıklı ve bakımlı kaşlar için bu serumlar, içerdiği besleyici mineraller sayesinde kaşları güçlendirmektedir.
 • Cımbız kullanmaktan uzak durarak kıl köklerine zarar vermeden kaş alınabilir. Cımbız kaş alınırken kıl köklerine zarar vermektedir. Bu nedenle cımbız yerine kaş jiletleri kullanılmalıdır.

Evde Yapılabilecek Kaş Bakım Önerileri Nelerdir?

 • Zeytinyağı kürü: Zeytinyağı içerdiği mineral ve vitaminlerle kaşları beslemektedir. Bu nedenle evde kaşlara zeytinyağı kürü uygulayarak kaş dökülmesine engel olunabilir.
 • Hint yağı: Kaşın daha parlak bir görünüme sahip olabilmesi için hint yağı ile kaşlara masaj yaparak daha parlak bir kaş görünümüne sahip olunabilir.
 • Badem yağı: Badem yağını tavada ısıtarak kaşlara bakım uygulanabilir. Bu işlem kaş köklerinde kıl çıkmayan yerlerde kıl çıkmaya başlamasını sağlar. Bu işlem düzenli bir şekilde yapıldığında sonuç alınacaktır.

Kaş bakımı nasıl yapılmalı sorusunun hem evde yapılabilecek hem de güzellik merkezlerinde bakım yaptırılabilecek birçok cevabı vardır. Bu bakımlar düzenli bir şekilde yapılarak sonuç alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir