Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaş bakımı nasıl yapılır?İnsan yüzünde olmazsa olmaz olan kaşlar kişinin duruşunu, bakışını, iletişimi gibi bir çok noktada etkili olmakta. Bu nedenle insan birçok kaş yöntemi ve bakımı için çeşitli yollar deniyor. Fakat bilmeden yapılan her uygulama gibi bu da farklı olumsuzluklar yaşatabilmekte. Evde rutin olarak sonrasından kişiyi çok yormadan kaş bakımı yapmak ise mümkündür. Bu rutinler nelerdir?

Kaş Bakım Rutinleri

Bol su tüketimi: Su en iyi toksin atıcıdır. Bu nedenle deri altını besler ve kaş oluşumu sağlar.

Kaşı sürekli olarak tarama: Gün içerisinde kaşları taramak, kaş kökünü uyarı ve kan dolaşımının hızlanmasına neden olur. Küsen kaş kökleri ve var olan kökler ile beraber kaşlarınız beslenerek sıklaşmaya başlar.

Stratejik beslenme: Tüy yapısı olarak biotin içeriği önemlidir. Bu nedenle biotin içeren besinler B ve D vitamini içeren besinlerdir. Bazı besinler ise;

  • Somon
  • Avokado
  • Yumurta

Kaş bölgesine masaj yapın: Kaş bakımı nasıl yapılır? Sorusu için verilen cevaplardan biride masajdır. Tırnak uçlarınız ile nazik ve dairesel bir şekilde kaş bölgenize masaj yapın. Bu rutin kaş bölgesinde kan dolaşımını hızlandırarak kaş köklerini harekete geçirir ve besler.

Kullanılan Losyon ve de Kremlere dikkat etmeliyiz: Cilt bakım ürünleri olmazsa olmazımız olurken bazı ürünler tüy döktürücü özelliğe sahiptir. B ürünler cilt ile temas etmesi halinde kaşa da etki eder ve dökülmeler ile karşılaşa bilirisiniz. Yoğun yapılı ve de non -komedojenik olmayan krem ya da losyonları kaşlarını üzerinde uygulamamanız gereklidir.

Makyajda kaş bölgesinde yoğun makyaj uygulamayın: Makyaj bölgesinde özellikle fondötenin uygulanması ya da kaş farı kullanımı kaçlar zerinde dökülme yaparken kaş köklerini de küstüre bilir. Bu nedenle yüzde kaş bölgesinin makyajı yoğun ve sık sık olmamalıdır.

Kaş ve kirpik besleyici serumları tercih edin: Kaşları sadece beslenme ile değil dışardan oral bi takviye ile vitamin serumları il de besleyebilirsiniz. Daha sağlıklı, parlak ve tane tane kaşlar elde edersiniz. Son zamanların kalın kaş modasına sahip olmanızı sağlarken kaş köklerini harekete geçirerek besler ve artış sağlar.

Kaşlarınızı cımbız ile almayın: Kaş bakımı nasıl yapılır? Sorusu için verilen cevaplardan biride cımbızdan uzak durmaktır. Gür ve dağılmış olan kaşlar için akla gelinen ilk çözüm cımbızdır. Kaşları cımbızla almak yerine kaş cımbızlarından faydalanmak daha sağlıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir