Karaktere Göre Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır?

Parfüm seçiminde de, bazı noktalar her ne kadar önemli görülmese de etkilidir. Parfümler, içerdikleri esanslar nedeniyle, her tende aynı etkili kokuya sahip olmaz. Parfüm seçimde bu nedenle, tene ve kişisel koku duyarlılığına gibi noktalara dikkat etmek gerekir. Karaktere göre parfüm seçimi de önemli bir ayrıntıyı oluşturur. Peki, karaktere göre parfüm seçimi nasıl yapılır; aktif-eğlenceli, zarif bir hava yayma isteği, seksi ya da gençlik dolu bir kişilik gibi seçeneklere göre de parfüm seçimi yapabilirsiniz.

karaktere göre parfüm seçimi nasıl yapılır, belli başlı seçimler şunlardır:

  • Aktif ve eğlenceli biriyseniz;bu tarzdaki kişiler daha çok, hoş, taze narenciye aromalı kokuları sever. Portakal, limon, mine çiçeği kokular, oldukça canlandırıcı ve hoş bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Bu tür kokuları içeren, üniseks parfümler seçenekleri de kolaylıkla bulabilirsiniz.
  • Zarif bir hava yaymak isterseniz; gizemli, zarafet ve cazibeli bir görsele sahip olmak istiyorsanız. Bunu kokunuzla bütünleyebilirsiniz. Bu durumda ise, yüksek konsantrasyonlu egzotik kokulara yönelebilirsiniz. Etkileri saatlerce sürer ve teninizde; çiçek, tropik meyveler ve odunsu kokular bırakır.
  • Seksi, gençlik dolu bir kişiliğe sahipseniz; her zaman olmasa da bazen, tehlikeli, şuh ve seksi kişiliğinizi ortaya çıkarmak isteyebilirsiniz. Bu durumlarda ise; tatlı ya da şekerli, oryantal çiçekli, elmalı, güllü gibi parfümleri tercih edebilirsiniz.

Cilt Tipine Göre Parfüm Seçimi Nasıl Olmalı?

Bir başkasında beğendiğiniz her koku, sizde aynı etkiye sahip olmayabilir. Bu noktada ise cilt tipi, ten önemli bir noktayı oluşturur. Karaktere göre parfüm seçimiönemli olduğu kadar, cilt tipine uyum sağlayan parfüm seçimi de önemlidir. Cildin yağ oranına göre, parfüm seçilmesi uygun olacaktır. Bazı kokular tenimizde yakışır olması gerekir.Kalıcı ve baskın kokmak dikkat çekmeniz sağlayabilir.Bazı kokular hafif ve soluk kokabilir. Kişiliğinizi belirleyen doğru kokuyu tercih etmenizin yanı sıra, teniniz ile uyumlu kombinasyon sağlayan bir parfüm; hoş ve cezbedici bir görsele kavuşmanızı sağlar.

  • Yağlı cilde sahip olanlar da, kokular daha kalıcı ve baskındır. Bu nedenle, hafif parfümler tercih edilebilir.
  • Kuru cilde sahip olanlar ise, kokuların kalıcılığı daha az olacağı için, daha baskın kokuların tercih edilmesi gerekir. Ayrıca daha sık parfüm kullanabilirsiniz.
  • Esmerler; daha kalıcı, baskın kokuları seçmelidir. Örneğin; oryantel kokular, esmerler için hoş bir seçenek oluşturur.
  • Sarışınlar ise daha hafif kokuları seçmeli ve özellikle vanilyalı kokular sarışınlar için idealdir.
  • Kumrallara içinde, genellikle baharat kokulu parfümler hoş bir seçenek olacaktır.
  • Kızıllar için, soft kokulardan oluşan parfümler önerilir. Soft parfümler, özellikle kızıllara yakışan kokular arasında sayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir