Işıl Işıl Parlayan Bir Cilt İçin Ne Yapılmalı?

Son zamanlarda makyaj sektörünün ilerlemesi ile küçük yaştan büyük yaşa bütün kadınlar her gün makyaj yapmaya başladı. Bu yoğun kimyasal kullanımı da cildin yıpranmasına ve deforme olmasına neden oldu.

Fakat herkes bu kadar yoğun makyaj maratonunda bile güzel bir cilde sahip olmak ister. “ Işıl ışıl parlayan bir cilt için ne yapılmalı?“ sorusunun cevabı aşağıdaki gibidir.

Işıl Işıl Parlayan Bir Cilt İçin Ne Yapmak Gerekir?

  • Koruma: Işıl ışıl bir cilde sahip olmak için ilk önce korumak gerekir. Her ne kadar makyaj yapılmaması gerekse de günümüzde bu pek mümkün olmamaktadır. Bu zararları en aza indirmek için cildi korumak gerekir. Özellikle güneş cildin renk bütünlüğüne çok büyük zararlar verir. Bu nedenle cildi ilk olarak güneşten korumak gerekir. 50 faktörlük bir güneş kremi cildi korumak için yeterli olur. Makyajın altına uygulandığında da makyajdan koruma sağlar. Bu nedenle yaz-kış demeden güneş kremi kullanmak önemlidir.
  • Peeling: Deri sürekli kendisi yeniler. Fakat ölü deriler her zaman üstte kalır. Üstte kalan ölü deri canlı derinin gözükmesini ve nefes almasını engeller. Bu nedenle ölü deriyi sık sık ( haftada 1 veya 2 kere) temizlemek gerekir. Bunun için peeling çok önemlidir. Bunun için kozmetik ürünler bulunduğu gibi kahve, şeker gibi doğal yöntemler de kullanılabilir. Bu yöntem bütün gün yüzde biriken toz, yağ gibi maddeleri de yüzden temizler.
  • Temizlik: Günlük olarak yüzü temizlemek de “ Işıl ışıl parlayan bir cilt için ne yapılmalı?“ sorusun cevap olabilir. Çünkü her gün yüzde oldukça fazla kir birikir. Bu kir temizlenmediği sürece sivilce, akne ve siyah nokta oluşumuna olanak sağlar. Güzel bir temizliğin ardından uygulanan tonik de cildin uzun süre temiz ve sıkı gözenekli bir şekilde kalmasını sağlar.
  • Vitamin: Özellikle C vitamini hem cildin parlak gözükmesi için hem de kırışıklıkları engellemek için büyük bir nimettir. Bu yüzden hem dışarıdan hem de içeriden beslenme yöntemiyle C vitamini desteği almak “ Işıl ışıl parlayan bir cilt için ne yapılmalı? “sorusunun en önemli cevabıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir