Hydrafacial Uygulaması Nedir? Nasıl Yapılır?

Cildimizin ihtiyaç duyduğu bütün bakımların bir seansta toplayan bir işlemdir. Hydrafacial uygulaması birçok cilt problemini sonlandırmak için ideal çözümdür. Bu işlemi diğer bakım ürünlerinden ayıran en önemli özelliği ise kirlilik, yaşlanmayı hızlandıran cilt altı maddeler ve cildinize zarar veren her türlü sorunu önleyecek olan antioksidanları içinde barındırmasıdır. Bu uygulamanın diğer cilt bakım uygulamalarına göre daha sık tercih edilmesinin sebebi tüm cilt sorunlarına tek seansta çözüm bulmasıdır. Her yaştan insan grubuna farklı tedavilerle kapısını açan bu uygulamanın işlemi de çok kolaydır. Bu uygulama yapılırken herhangi bir enjeksiyon ya da buna benzer bir işlem yapılmadığı için acısız ve ağrısızdır.

Hydrafacial Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ciltteki ölü cilt hücrelerini temizlenmesiyle başlayan bu işlemin sonrasında, gözenekleri açmak için gözenekleri tıkayan yağı temizlemek adına cilde bir karışım uygulanır. Bu karışım kişinin cildine uygun olan bir solüsyon karışımıdır. Sonrasındaysa kişinin geldiği amaca özel olarak uygulanan solüsyonla cildin beslenmesi sağlanır. Bütün bu işlemlerin ardından cilde nemlendirici, besleyici ve dolgun serumlarla işlem yapılırken cildin yağının, siyah noktasının ve her türlü kusurunun çözülmesi amaçlanılır.

Radyofrekans özelliğiyle uygulanan karışımları cildin emmesi sağlanır. Ardından soğutucu başlık kullanılır ve cildin dokusu uyarılır. Bu işlem sonucunda hücrelerinizin yenilenme hızının artışı sağlanır. Bütün bu işlemler otuz dakikada yapılır.

Hydrafacial Ne Zaman Uygulanır?

Hydrafacial uygulaması cilt tonu farklılıklarında, cilt yağı dengelemede, leke&sivilce tedavilerinde, cilde ihtiyacı olan nemin verilmesinde ve kırışıkların düzeltilmesinde uygulanabilir.

Hydrafacial Uygulaması Seansları Nasıl Olur?

Eğer bakım için bu hydrafacial uygulama yapılıyorsa ayda bir kez tavsiye edilir. Sivilce, leke vs. Tedavisi için bu uygulama yapılıyorsa arada bir hafta boşluklar vererek 4-6 seans tavsiye edilir. Bu işlemi gençlerin tercih etme sebepleri arasında yoğunluk olarak cilt görünümündeki yağlanmalar ve sivilce problemleridir. Bu işlem uygulanırken özellikle tercih edilmesi gereken bir mevsim yoktur.

Tüm Cilt Tipleri Hydrafacial Uygulaması Yaptırabilir mi?

Bu uygulama bütün cilt tipleri uygundur.

Hydrafical Uygulaması Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Hydrafacial uygulaması yapılmadan önce ciltteki makyaj tamamen temizlenmelidir. İşlemi takip eden bir gün boyu makyaj yapılmamalıdır. Cilt olabildiğince sudan uzak tutulmalı ve cildin bakım yapılan karışımları içine almasına müsaade edilmelidir. Bu uygulamanın tüm cilt tiplerinde hiçbir yan etkisi yoktur. Cildinizde ödem oluşturmaz. Bu işlemin ardından cildinizin temizlendiğini derinlemesine hissedebilir ve hydrafacial uygulamasının zaman içinde çok da derin olmayan kırışıklıklarınıza müdahale ettiğini görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir