Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saç uzatmak son zamanlarda oldukça moda haline gelmiştir. Bu nedenle hızlı saç uzatma yöntemleri de popüler hale gelmiştir. Artık sadece kadınlarda değil erkeklerde de uzun saç moda olduğu için erkekler de kadınlar kadar bu konuda arayış içine girmiştir. Hızlı bir şekilde saç uzatmak için birçok yöntem vardır. Fakat en önemli faktör sabırlı ve kararlı olmaktır. Disiplin de saçların durumuna göre değişebilir. Fakat her ne kadar konu hızlı saç uzatma olsa da bu hız kişiden kişiye göre değişebilir. Çünkü saçların yapısı, genetik, bu zamana kadar kaç işlem gördüğü gibi etkenler saçın uzama hızını da etkileyebilir.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı saç uzatma yöntemleri kişiden kişiye göre farklı sonuçlar verebilir. Fakat bu yöntemler düzenli şekilde ve eksiksiz uygulandığında kesin olarak sonuç verir.

  • Hint Yağı: Hint yağı saçların beslenerek hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. Özellikle Hindistanlı kadınların saçlarının ne kadar uzun ve parlak olduğuna bakılırsa bu yöntemin kesin olarak sonuç vereceği rahatlıkla gözlemlenebilir. Hint yağı direkt olarak ya da şampuana karıştırılarak kullanılabilir. Ayrıca hint yağı içeren bakım ürünleri de kullanılabilir.
  • Vitaminler: Saçların bakımsız görünmesinin ve güçsüz kalarak kırılmasının en büyük nedenlerinden birisi de vitamin eksikliğidir. Bu vitaminler saça dışarıdan uygulanarak da verilebilir. Fakat bu vitaminlerin beslenme yoluyla vücuda girmesi ve kana karışarak saçları beslemesi çok daha etkili olur. Vitaminler sayesinde kırık oluşumu engellendiği gibi eski kırıklarda düzelebilir.
  • Keratin: Keratin saçın yapı taşıdır. Bu nedenle saça keratin yüklendiğin de büyük bir onarılma yaşanır. Bu onarılma kırılmanın tamamen onarılmasını sağlar. Ayrıca saça kalıcı bir düzlük verdiği de bilinmektedir. Saçlar keratin yüklemesinin ardından muazzam bir parlaklığa ve yumuşaklığa sahip olur. Bu keratin yükleme işlemi kuaförde yaptırılabileceği gibi evde de rahatlıkla yapılabilir. Bunun yanı sıra keratin içerikli besinlerin tüketilmesi de bu bakımın devamı için yararlı olabilir.
  • Soğuk Su: Saçları sıcak su yerini ılık suyla hatta bünyenin dayanabileceği kadar soğuk suyla yıkamak saçlar için en yararlı faaliyetlerden birisidir. Sıcak su saçın kuruyarak kopmasına neden olur. Aynı zamanda saç diplerine de zarar vererek saçın uzamasını durdurur. Hızlı saç uzatma yöntemleri ne kadar uygulanırsa uygulansın sıcak suyla yıkanan saçlar uzayamazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir