Gözenekleri Küçültmek İçin Yapılabilecek Maskeler

Modern dünyanın sunduğu belki de en büyük kazançlardan birisi, maske kür ve dezenfektan işlemlerinin hızlıca geniş kitlelere duyurulmasıdır. Gözenekleri küçültmek için yapılabilecek maskeler de  bu  hızlı  haber  trafiğinin  en önemli   parçalarındandır. Uzman gözetiminde ve doktor onayları ile uygulanan maskeler dijital seçicilik ve kullanım kolaylığı ile hızlıca milyonlarca kullanıcıya ulaşabilmektedir. Kadınların korkulu rüyası haline gelen gözenekler genellikle makyaj kapatıcı ve fondötenlerle kapatılmaya çalışılmaktadır. Bu çok yanlış bir uygulamadır. Fondoten ve kapatıcılar cildin daha çok yıpranması ve çukurların daha da derinleşmesine neden olmaktadır. Bunun için öncelikle hekimlere başvurulmalı,   varsa cilt hastalığınız ivedilikle bu hastalığınızın tedavisini görmelisiniz.

Gözenekleri küçültmek,genişleyen gözeneklerinize anında çözüm üretme psikolojisi hemen her dönem de gözlenen bir duygu durumudur. Bunun için sayısız maske ve uygulama deneyen bayanlar, sonunda çoğunluğundan hüsranla ayrılmaktadır. Gözeneklerin küçültmek için uygulanan maskelerden bazıları şunlardır:

Buğday unu ve limon maskesi

Malzemeleri:

  • Yarım bardak ılık su
  • 3 yemek kaşığı un
  • Yarım limon suyu

Bu maske uygulaması İle malzemelerinizi homojen bir şekilde karıştırarak cildinize uygulayabilir;limonunu eşsiz parlak ve sıkılaştıran özelliğine tanıklık edebilirsiniz. Karışımı yüzünüzde yaklaşık 20 dakika bekletip, sonrasında duru su ile bolca durulamalısınız. Ardından yüzünüze süreceğiniz nemlendirici desteği ile yüzünüzü dinlendirebilirsiniz.

Aloevera ve Portakal Maskesi

Malzemeleri:

  • 1 Portakal
  • Bir yemek Kaşığı Aloevera jeli

Gözenekleri küçültmek için yapılabilecek maskeler başlığı adı altında bir diğer maske uygulaması Aloevera ve Portakal maskesidir. Yapılışı: Portakal suyunu ısıtın ve yavaş yavaş jeli ilave edin. Sonrasında yüzünüze dikkatli bir şekilde uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü bolca soğuk duru su ile yıkayın.  Bu uygulamalarla portakalların cilt sıkılaştıran keratin özelliği karşısında çok şaşıracaksınız.

Gözenekler için Yumurta Beyazı ve Karbonatla Hazırlanan Maske Uygulaması

Malzemeleri:

  • Yarım bardak süt
  • 1 yemek kaşığı karbonat
  • 1 yumurtanın beyazı

Sütü ılıyıncaya kadar ısıtın. Yumurta beyazı ve karbonatı ekleyerek iyice karıştırın. Karışım çok akışkan oldu için bir pamuk ya da peçeteden yardım alabilirsiniz.15 dakika boyunca karışımı yüzünüze uygulayarak aralıksız masaj yapın. Sonrasında diğer bütün maske uygulamalında olduğu gibi bolca soğuk su ile durulayın.

Gözenekleri küçültmek için yapılacak maskeler kategorisi; daha pek çok uygulama alanı ve yöntemine sahiptir. Burada dikkat edilmesi gereken bütün kür ve maske uygulamalarının her yüzde farklı bir reaksiyona ve alerjik etkiye sebep olduğudur. Bunun için mutlaka doktor tavsiyesi eşliğinde maske yöntemi seçilmeli, maskeleri cildinize ancak bu şekilde uygulamanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir