Genç ve Canlı Cildin Sırrı: Su

Su vücudumuzun yüzde 70’ini oluşturan bir yapıdır. Hem sağlık hem güzellik açısından oldukça önemlidir. Her gün belli bir miktarda su içilmesi gerekir. Bu miktar kişinin yaşına, boyuna ve geri kalan fiziksel özelliklerine göre değişebilir. Bu nedenle herkesin doktoruyla iletişime geçerek günlük içmeleri gereken suyu öğrenerek bu ölçüye sadık kalmaları gerekir.

Bu ölçünün altında kalındığında sağlık ve cilt sorunlarıyla karşılaşılabilir. Genç ve canlı cildin sırrı sudur. Su içen kişilerin kısa süresi içerisinde cildinde oluşan değişiklik gözlemlenebilir.

Suyun Faydaları

  • Vücut: Suyun vücut için en büyük faydası sindirimi düzenlemesidir. Su midedeki besinlerin kolayca parçalanmasını sağlar. Böylelikle mide ve bağırsak zorlanmadan kolayca besinleri sindirebilir.
  • Böbrek Sağlığı: Böbrek sağlığı için en önemli madde sudur. Su böbreğin performansını arttırır. Böylece tüm organlar daha hızlı ve sağlıklı çalışırlar. Tüm organlara etki eden bu olay cildin parlak ve daha canlı gözükmesini de sağlar. Yani cildin güzel gözükmesinin en büyük yardımcısı sudur.
  • Kırışıklı: Kan dolaşımını hızlandırdığı ve temizlediği için su kırışıklıklara da iyi gelir. Derinin altındaki kan dolaşımı hızlandığında kırışık bölgelerde yavaş yavaş gerilir ve çizgili görüntü ortadan kaybolur.
  • Şişkinlik: Genç ve canlı cildin sırrı olan su şişkinlikler konusunda da oldukça etkilidir. İnsanlar her ne kadar şişkinliğin fazla su içmekten kaynaklandığını düşünse de bu büyük bir yanılgıdır. Asıl şişkinlik yapan az su içmektir. Su az içildiğinde vücut içilen az miktarda suyu bile depolar. Bu nedenle bol su içmek şişkinliklerin giderilmesinde yardımcı olur.
  • Gözenek: Sadece içildiğinde değil sürüldüğünde faydalıdır su. Genç ve canlı cildin sırrı olmasını sağlayan bir diğer kullanım şekli ise yüz yıkamadır. Ilık suyun yüze uygulanması buhar sayesinde tıkanmış gözenekleri açar ve yağlı görünümü ortadan kaldırır. Temiz ve parlak bir cilt bol su ile yıkanarak ortaya çıkar.
  • Hassasiyet kalkanı: Güneşe karşı alerjik olan ciltlerin düzenlenmesinde de suyun etkisi büyüktür. Su tüketimi sayesinde güneş alerjisi en aza indirilir. Ciltteki kızarıklıklar su sayesinde ortadan kalkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir