Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Günümüzde hemen hemen her kadın makyaj yapmaktadır. Sıklıkla makyaj yapan biri iseniz, cildinizin yaşlanması kaçınılmaz bir durumdur. Aynı zamanda yaşınız ilerledikçe ciltte oluşan leke ve kırışıklıklar yaşınızı belli etmeye başlar. Böyle kusurları gizleyebilmek için genç gösteren makyaj hileleri bulunmaktadır. Normal makyaj esnasında uygulayabileceğiniz teknikler ile herkesin şaşıracağı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Böylece siz kendinizi mutlu hissederken, etrafınızdaki insanlar da sizlere hayran olmuş bir şekilde bakarlar. Kim istemez ki ‘‘ Hiç yaşını göstermiyorsun.’’ Cümlesini duymayı? Bakalım bizleri daha genç gösterecek makyaj teknikleri nelermiş, öğrenelim.

Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Yılların birikintisini üstünde taşıyan ciltler, zamanla oluşan güneş lekeleri, kırışıklıklar, göz altı halkaları ve daha fazlasını pratik bir şekilde gizlemenin yolları vardır. İşte sizleri olduğunuzdan daha genç gösteren makyajhileleri ve uygulama şekilleri:

1.      Cilt lekeleri için kapatıcı

Sağlıklı ve dengeli bir tonda gözüken bir cilt için öncelikle antiaging etkili bir baz kullanmanız gerekiyor. Makyaj öncesi kullanılan bazlı ürünler fondötenin nem emiciliğinin önüne bariyer olur ve cildinizi diri tutmayı sağlar. Bu da genç ve canlı bir cilt görünümüne vesile olur. Daha sonrasında ise sadece kusurlu bölgelerinize uygulayacağınız bir kapatıcınız olmalı. Sonrasında ise fondöteninizi sürebilirsiniz. Pudra bazlı fondötenlerden uzak durmanız gerekir. Yoksa gençleşecekken daha da yaşlı gözükmenize sebep olur.

2.      Gözaltı Kapatma

Yeteri kadar uyumuyor ya da gözlerinizi normalden daha fazla yoruyorsanız oluşan göz halkalarından kaçamazsınız. Fakat onları gizleyebilirsiniz. Göz çevresine göz jelleri uyguladığınız takdirde gözünüz gün boyunca sizi rahat hissettirecektir. Göz altlarınıza parmağınız ile masaj yaparak da orada toplanmış olan şişkinliği indirebilirsiniz. Fondöten işleminden sonra göz altlarınız için aydınlatıcı kullanarak bu kötü görüntüden tamamen kurtulabilirsiniz.

3.      Cilt Gerginleştirme

Genç gösteren makyaj hileleri içinde en önemli madde, cilt gerginleştirmedir. Yapacağınız küçük dokunuşlar ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Farınızı yukarı doğru olacak şekilde sürmeniz oldukça etkili bir yöntemdir. Kirpiklerinizden kaş kemiğinize kadar olan kısma cilt renginizle aynı olan bir baz kullanın. Sonrasında ise üst ve alt bölgelere dilediğiniz far renklerini uygulayabilirsiniz. Böylelikle gözlerinizin daha büyük ve iri gözükmesini sağlamış olursunuz.  Kaşlarınıza da ufak dokunuşlarla şekil vererek cilt gerginleştirme işlemini tamamlamış olursunuz.

4.      Dolgun Dudaklar

İlerleyen yaşla birlikte bireylerin dudak yapıları dolgunluğunu kaybetmeye başlar. Dolgun dudaklar her zaman daha genç gözükmenizi sağlayan bir etkidir. Dudakları sürdüğünüzde dolgunlaştırmaya yarayan baz etkili balmlar kullanabilirsiniz. Farklı bir yöntem olarak da kendinize yeni bir dudak çerçevesi oluşturarak onu iyi bir şekilde doldurabilirsiniz. Böylelikle dudaklarınız daha dolgun, siz daha genç gözükeceksiniz.

5.      Gıdı Bölgesini Gizleme

Yaşlandıkça belirginleşen ve bizleri çoğu zaman huzursuz eden gıdı bölgesini kapatmak makyajda oldukça önemlidir. Bunun için genç gösteren makyaj hileleri konusunda oldukça iddialı olan teknik, konturdur. Çene konturuna yoğunlaşarak gıdınızı yok edebileceğiniz kadar edin. Böylece daha gergin bir yüz, dinç bir ifade ile insanları karşılayabilirsiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz makyaj teknikleri ile olduğunuzdan daha sağlıklı ve genç görünebilirsiniz. Sizler de hangi yaşta olursanız olun; dolgun dudaklara, keskin göz ve kaş hatlarına, iri ve büyük gözlere sahip olabilir aynı zamanda duru bir güzellikle gülümseyebilirsiniz.

Tüm bu makyaj hilelerini uygularken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise, günün sonunda iyi bir tonik ile makyajınızı silmeli ve güzel bir şekilde nemlendirmelisiniz. Böylelikle her koşulda genç bir makyaj uygulamasına hazır olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir