Evde Tırnak Bakımı

Gelişen teknolojinin yeni nimetlerinden birisi de evde tırnak bakımı, bakım ve güzellik uygulamalarının artık toplumun hizmetine sunulmasıdır.  Kuaför, estetik uzmanları, moda uzmanı ve kozmetik sektörü uygulama alanları artık toplumun ayaklarına kadar gidecek seviyede zengin,  bir o kadar marka ve reklam içeriğini artırmış durumdadır. Dijital market uygulamaları, 3 al iki öde kampanya fırsatları ve daha pek çok reklam uygulama evde bakım sürecini giderek hızlandırmıştır. Evde tırnak bakımı marka reklam piyasasının devasa bir parçasıdır.

Özellikle ev hanımları, dar ve orta gelirli bayanlar, kendi ev ekonomisini yapmak isteyen bütün tırnak ve bakım gönüllüleri tırnak bakımını kendi yapmaktadır.

Evde Uygulanan Tırnak Bakım Yöntemleri Ve El Bakım Sırları 

Evde tırnak bakımı son zamanların en rövaştaki temizlik uygulamalarındandır. Evde bakım hizmeti temeli temiz ve dezenfekte işlemlerine dayanan, kimyasal deterjan ve çamaşır sularından cildin ivedilikle uzak tutulmasını öngörmektedir. Cildinizle temas eden kanserojen madde, kimyasal atık ve maddeler, tırnak ve çevresinin hasar görmesine neden olmaktadır. Bu sebeple yapılabiliyorsa deterjan,  çamaşır suyu ve her türlü temizlik dezenfekte elemanından uzak durulmalı, olmuyorsa eldiven takılarak temizlik ürünü maddelerinin verdiği zarar en aza indirilmelidir. Evde tırnak bakımı ayrıca temiz olmanın yanı sıra doğru, kaliteli ve cilt için sağlıklı kozmetik tırnak ve nemlendirici işlemlerinin kullanılmasını gerekli kılmaktadır.

Evde tırnak bakımı için sizler neler yapmalısınız?

  • Evde tırnak bakımı süresince ayrıca manikür de yapabilirsiniz. Elinizi sıcak suda beklettikten, tırnak etlerinizin yumuşamasından sonra tırnak kenarlarında çıkan fazla et parçacıkları hemen kesmelisiniz. Törpüleme işlemleri ile Tırnaklarınızı dikkatli bir şekilde kesebilir, törpüleme işlemini acele etmeden aşamalı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Tırnaklarınızın hijyenine daha çok dikkat etmeli, her gün bol su ile yıkamalısınız. Tırnaklarınızın hava alamsını sağlamalı varsa ojeler, tırnak yüzeyinden çıkarmalısınız. Ayrıca tırnaklarınızı suda bekleterek tırnak bakımını rahatça sağlayabilirsiniz.
  • Ellerinizi bolsu ile yıkamanız sonrasında nemlendirme işlemi için ellerinize krem ve losyon kullanmanız evde bakım hizmetlerinin bir diğer önemli aşamasıdır.
  • Ayrıca evde limon,- zeytinyağı karışımı, karbonat kürü gibi geleneksel yöntemleri el ve tırnaklarınız üzerinde uygulayabilir, tırnaklarınızın güçlendirilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Ellerinizi nemlendiren, tırnak dokusunu  minerallerle  zenginleştiren bu  yöntemler; Evde tırnak bakımı  uygulamamsının  en önemli   bir parçası haline gelmiştir.Ayrıca evde tırnak bakımı ; tırnak güzelliği ve bakımı sırlarının en çok  takip edilen   mucizevi  uygulamalarındandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir