Erkeklere Özel Cilt Bakım Önerileri

Gelenekçi toplum modellerinde bayanlara olduğu kadar erkeklere özel cilt bakım önerileri yoğun reklam ve haberlere konu olmamaktadır. Erkekler bayanlara nazaran estetik ve cilt bakımı konularında daha arka planda kalmaktadır. Son zamlardaki teknolojik gelişim araçları çeşitliliği, sosyal medya sunumu katkısı ve her türlü iletişim mecrası bu bakış açsısının değişmesine eşsiz katılar sunmaktadır. Cilt bakımı ve her türlü kişisel bakım desteği erkeklerin de gündemi olmayı başarmış artık kuaför ve estetiyse erkelere olan hizmet seviyelerini giderek artırmıştır. Bunda  muhakkak kadınını yeri  çok büyüktür. Erkeklerin toplum içindeki yaşadığı tek karşı cins modeli olan kadınlar;  onarlın daha bilinçli bir birey olmaları ve kendilerine daha çok bakamları noktasında, estetiğin bütün olanaklarını desteklemişlerdir.

Erkeklere Uzmanından Cilt Bakım Tavsiyeleri

  • Erkeklere özel cilt bakım önerileri bu anlamda son derece önem taşıyan gençlik iksiri olarak karşımıza çıkmaktadır. Makyaj yapmak; estetikli olmak ve bakımlı olmanın temel şartı demek değildir. Yani makyaj yapmıyor diye erkeklerin kişisel ve cilt bakım uygulamalarından mahrum bırakılması son derce yanlış bir düşüncedir. Erkeklere özel Cilt bakım önerileri olarak ele alınırsa; erkelerin cilt bakım sırları geneli temizlik kurallarına hijyen ve duru cilt yapısı özelliklerine dayanmaktadır.
  • Evde, iş yerinde, toplumda ve hayatın her yerinde görmeye alıştığımız erkekler artık cilt bakımı uygulamaları sayesinde bayanları aratmayacak cilt parlaklığına ve sıkılığına sahip olmaktadır. Uzmanların tavsiyesi cildin niteliğine ve PH dercesine göre sabun kullanılması, her tıraş sonrası yüzün bol temiz su ile durulanarak; yüze nemlendirici ve losyon sürülmesidir. Erkeklere özel cilt bakım önerilerinin odak noktasında hijyen ve cildin sürekli kendini yenilemesi uygulamalarını esas alan maske ve klinik destek seans yöntemleri gelmektedir.
  • Günlük yüz temizleme kremleri, nemlendirici kremler ve kırışıklık karşıtı krem ve losyonların kullanılması bir numaralı özel cilt bakım önerilerinin başında gelmektedir. Bu sayede kendini giderek genç görmek isteyen erkekler; topluma daha hızlı adapte olacak kendine olan güvenini bir kez daha kazanarak sosyal hayata daha konforlu karışacaktır. Erkeklere özel cilt bakım önerileri temelde bayanlarla aynıdır. Fakat erkeklerin yüz yapılarının tıraş vb. etkilerle sürekli etkileşim halinde olmaları onların biraz daha krem ve losyon seçimlerinde dikkatli olmalarını gerekli kılmaktadır.
  • Erkeklere özel cilt bakım önerileri estetik uzman tekniği gözü ile Estetik uzmanlarının ve doktorların tavsiye niteliğindeki cilt bakım ürünlerikullanılmalı, süreçkoordineedilerek dikkatli bir şekildebakım seansları yürütülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir