Erkek Kişisel Bakım Ürünleri

Günümüzde kadınlar kadar, erkeklerin de bakımına dikkat ettiğini görüyoruz. Kişisel bakım adımlarında ise erkeklere özel de sayısız bakım ürünleri bulunur. Erkekler için kişisel bakım ürünleri neler diye baktığımızda; saç bakımı, sakal ve bıyık bakımı ürünleri, tıraş bakım ürünleri, ağız ve diş bakım ürünleri, banyo temizlik ürünleri gibi daha sayısız ürün yer alır. Kişisel bakım adımları oldukça geniş bir alana yayılır. Kişisel temizlik ürünlerinin yanı sıra, bakım adına da sayısız ürün piyasada yer alır. Öne çıkanlar ise; tıraş bıçakları, tıraş losyonları, sakal ve bıyık bakımı için yağlar, bakım ürünleri ve saç bakımı adımına uygulanması gereken ürünler şeklindedir. Duş jeli, cilt temizleme ürünleri de erkek bakımında önemli etkenleri oluşturur.

Erkek Kişisel Bakım Adımları

Erkek kişisel bakım noktalarına baktığımızda, öncelikli erkek kişisel bakım ürünleri neler saptayabiliriz. Kişisel bakım alanı, geniş bir alanı kapsar. Vücut temizliği, yüz temizliği-bakımı, sakal-bıyık temizliği-bakımı, saç temizliği-bakımı, ağız ve diş bakımı ve kulak temizliği vb. noktalardan oluşur. Her biri içinde, etkili şekilde temizlik ve bakım ürünleri farklı türlerde bulunur. Piyasada birden fazla ürün seçeneği ve marka olduğu için, tercih yapmakta zorlanabilirsiniz.

Ama dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri, cilt tipinize uyumlu ürünleri tercih etmenizdir. Yağlı ya da kuru cilt tipinize uyumlu temizlik ürünleri ile, cildinizin yap ve nem dengesini koruyabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmanız kaçınılmazdır.

erkek kişisel bakım ürünleri genel olarak şöyledir:

  • Tıraş bakım ürünleri ve jilet türleri; losyonlar, kremler, tıraş köpükleri vb. sayısız seçenekten oluşur.
  • Yüz temizleme ürünleri, jeller ve temizleme köpükleri vb.
  • Vücut temizliği; duş jelleri vb.
  • Ağız ve diş bakımı; diş fırçası, diş macunları, ağız çalkalama suyu, diş ipi vb.
  • Yüz ve cilt bakımı ürünleri; nemlendirici jel, nemlendirici krem, tıraş losyonları vb.

Erkek kişisel bakım adımları da kadınlar gibi sayısız seçenekten oluşur. Bu nedenle öncelikle, temizlik ürünleri ve bakım ürün seçiminizde; cilt tipinizi dikkate almanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir