Doğal Yöntemlerle Diş Beyazlatma

Herkes mükemmel gülüşler saçan bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Fakat gündelik yaşantımızda tükettiğimiz sigara ve çay gibi sarartıcı etkiye sahip ürünlerden dolayı istediğimiz sonucu normal koşullarda sağlayamıyoruz. Hemen umutsuzluğa kapılmamak gerek. Dişlerinizi beyazlatmak için oldukça çeşitli yöntemler vardır. Bizler size bu yazımızda doğal yöntemlerle diş beyazlatma teknikleri vereceğiz. Oldukça basit ve güzel sonuçlar yaratan bu yöntemler nelermiş, birlikte bakalım.

Doğal Yöntemlerle Diş Beyazlatma

Öncelikle diş beyazlatma işlemini gerçekleştirmeden önce dişlerinizde herhangi bir sağlık sorunu olmamasına dikkat etmelisiniz. Bazı yöntemler bu açıdan diş rahatsızlığınızı tetikleyebilir. İsterseniz diş doktorunuza giderek de dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz. Ancak en güzeli doğal yöntemlerden yararlanmaktır. Bizler de sizin için en doğal ve etkili beyazlatma tekniklerini bulduk.

1.      Beyazlamaya Etkili Besinler

Çilek, Portakal ve Elma Sirkesi içerdikleri bileşenler sayesinde belli aralıklarda tüketildiği takdirde dişlerinizin beyazlamasına yardımcı olur. Farklı olarak elma sirkesi ile gargara yaparak kullanabilirsiniz. Sonrasında ise ağzınızı çalkalamanız önemlidir.

2.      Çilek ve Karbonat

Çilek, diş yüzeyindeki zorlanmaları ortadan kaldıran ve plak oluşumunun önüne geçen malik asiti bünyesinde bulundurur. Karbonhidrattaki sodyum bikarbonat ise köpürmeyi sağlayarak diş minesinin üstünde bulunan lekeleri çıkarmada etkilidir. Bu iki malzemeyi birleştirip belli aralıklarda dişlerinizi fırçaladığınızda güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Fakat çok sık yapmamanız haftada iki ve ya üç kez yapmanız önemlidir.

3.      Gliserin

Gliserin antibakteriyel bir etkiye sahip olması ile yer alıyor. Bu noktada doğal olarak diş beyazlatma yöntemleri sırasında tercih edilir. Dişlerinizi beyazlatmak ve temiz tutmak önemlidir. Bunun için birden fazla yol bulunur bunlardan bir tanesi de bir tutam tuz içine bir tatlı kaşığı karbonatı atıp sonra karıştırarak içine birkaç damla sirke koyup karşıtırın. Bu karışımı diş fırçanıza sürdükten sonra dişlerinizi fırçalayın. Oldukça etkili bir beyazlatma yöntemi olmakla birlikte, dişlerinizin de daha güçlü olmasını sağlar.

4.      Sofra Tuzu

Sofra tuzu karbonat kadar olmasa da anti bakteriyel özelliğe sahip bir maddedir. Dişlerinizi sofra tuzu ile fırçalayıp su ile duruladığınızda; hepsi olmasa da pek çok bakterinin ölmesini sağlar ve dişlerinizin öncekinden daha beyaz görünmesine etki edebilirsiniz.

Yukarıda sizler için derlemiş olduğumuz doğal diş beyazlatma yöntemleri bulunmaktadır. Aynı zamanda hindistancevizi yağı, kenger sakızı ve alüminyum folyo gibi yöntemlerde diş beyazlatmada etkilidir. Hindistancevizi yağı içerdiği antioksidanlar sayesinde dişleri beyazlatma özelliğine sahiptir. Kenger sakızı ise düzenli olarak çiğnendiği zaman olumlu sonuç verir. İçlerinde en değişik olan yöntem ise alüminyum folyo yöntemidir. Doğal yöntemlerle diş beyazlatma konusunda çığır açan bir uygulama olarak niteleyebiliriz.

Alüminyum folyo yönteminde yapmanız gereken şey; dişlerinize ve bir alüminyum kağıdına diş macununu sürmek. Ardından alüminyum folyo ile tüm dişlerinizi kaplamanız gerekiyor. Yaklaşık bir saat boyunca bu şekilde durduktan sonra dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Kısa sürede aradaki farkı anlayabilirsiniz.

Diş beyazlatma yöntemleri oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. Bunlardan herhangi birini yapmadan önce daima ağız ve diş sağlığınızı kontrol ettirmeyi ihmal etmeyin. Sağlıkla ve güzel gülümsemeler ile kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir