Doğal Bir Şekilde Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuru cildin bakımı ihmal edilmemelidir. Kuru cilde sahip çok fazla insan var. Bunu vücudunuzun herhangi bir yerinde deneyimlemiş olabilirsiniz.

Hepimizin belirli cilt tipleri var. Bazı insanların göbek, dirsek ve dizlerinde kuru cilt ve yüzlerinde yağlı cilt vardır. Gerekli bakımı yapabilmek için cilt tipinizi bilmek çok önemlidir.

Cildinizi mükemmel tanıdığınızı düşünseniz bile kurumaya meyilli bölgelere dikkat ederek bu sorundan uzaklaşmaya çalışın.

Sıvı Tüketimi

Yetersiz sıvı, kuru cildin en yaygın nedenidir, ancak aynı zamanda düzeltilmesi en kolay olanıdır. Sadece günlük içtiğiniz su miktarına dikkat etmeniz gerekiyor. Günde en az 2 litre su içilmesi tavsiye edilir. Bu en yaygın olarak önerilen yöntemdir, ancak her zaman yeterli değildir. Çok egzersiz yaparsanız, uzun süre güneşte kalırsanız veya başka bir nedenle susuz kalırsanız, günde iki litre su yeterli olmayabilir. Bu sorunları tespit ettiyseniz günlük alımınızı artırmayı deneyin. Birkaç gün sonra etkisini hissedeceksiniz. Su alımınızı artırmaya devam edin ve kuru hissettiğinizde dikkatli olun.

Aloe Vera

Aloe vera, kozmetikte ve alternatif tedavilerde kullanılan en iyi bileşenlerden biridir. Cilt tipiniz ne olursa olsun, aloe vera güneş yanığı ve kuru cilde yardımcı olabilir. Aloe veranın faydalarından yararlanmak için doğrudan kuru cilde uygulamanızı öneririz. Bunu her zamanki kremin yerine kullanabilirsin. Tıraş olduktan sonra bacaklarınızda veya koltuk altınızda kuruluk gelişirse, tıraştan önce aloe vera uygulamayı deneyin. Tıraşa yardımcı olmak için kayganlaştırıcı görevi görür. Tıraş olduktan sonra suyla durulayın, cildiniz nemli olacaktır. Kuruluğunuz daha yaygınsa, bu basit ve etkili kremi vücudunuzun her yerine uygulayın.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, son yıllarda oldukça popüler bir içeriktir. Hindistan cevizi yağının faydaları hakkında her geçen gün daha fazla şey öğrendikçe, kozmetik sektörü daha fazla ilgi gösteriyor. Bu, kuru ciltler için basit ama ekonomik bir çözümdür. En kolay yol, hindistancevizi yağını olduğu gibi kullanmaktır. Uygulamadan önce biraz yağ alın ve ellerinize sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir