Diş Fırçası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Diş bakımını, doğru ve düzenli bir şekilde uygulamanız kadar, kullandığınız ürün tercihi de önem taşır. Bu nedenle diş fırçalama adımında, diş fırçanızı doğru seçmeniz gerekir. Bunun içinde birkaç noktaya dikkat etmeniz önerilir. Öncelikle, diş fırçalarının dil yüzey bakımından uygun olan temizleyici olanlarını tercih etmelisiniz. Böylece ayrıca, dil fırçası almanıza da gerek kalmaz. Diş fırçası sert ya da yumuşak mı olması adımında ise; diş eti sorunu olanlar özellikle, yumuşak fırçaları tercih etmelidir. Sert kıllı fırçalar diş etinize zarar verebilir bu durumda dişlerdeki erozyonu artırmaktadır. Ayrıca fırçalama adımında, sert-baskı uygulayarak fırçalayanlar da özellikle yumuşak fırçaları tercih etmelidir. Diş fırçası seçerken nelere dikkat edilmeli; diş fırçasının boyutu, fırça kıllarının yapısı gibi noktalara özellikle dikkat edilmelidir.

Diş Fırçası Seçimi Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Diş fırçası seçerken, herkesin bildiği nokta yumuşak-orta ya da sert kıl yapısıdır. Bunun yanı sıra, dil yüzey temizleyicisi olanlar ya da fırçanın ucunun küçük yapıda olması gibi detaylarda önem taşır. Ayrıca dilerseniz, uzman kişilerden de ağız yapınıza uygun bir fırça önerisi alabilirsiniz.

Diş fırçası seçerken nelere dikkat edilmeli, ilgili noktalar şöyledir:

Diş fırçasının boyutu;

Öncelikle tercih edeceğiniz diş fırçasının boyutu, ağız yapınıza uygun olmalıdır. Bu adımda, fırçanın ağzınızın her noktasına ulaşabilecek boyutta olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ağız yapınız çok küçük ve dişleriniz zor ulaşılabilen noktalarda değil ise, orta boyda bir fırça yeterli olacaktır. Ağız yapınız büyük olursa bile büyük başlı olan diş fırçalarının hareket potansiyelini kısıtlayacağı olduğundan, etkili bir temizlik sağlamayabilir. Bu nedenle küçük boyutlarda fırçalar önerilir.

Şarjlı diş fırçaları hem ekonomik hem de daha pratik vekendinden oynar olarak başlıklı olmalarını ve birçok yere oynar olarak 3 boyutlu olarak hareket yapısı bulunur Böyle olduğu için fark etmeden aslındaağzınızın her yerine kolayca ulaşacaktır. Bu nedenle sizlerde çok şarjlı fırçaları tercih edebilirsiniz. Fırça bölümünün yuvarlak yapısı, dişleri tam olarak kavrayabilmesi açısından ve fırçanın sap kısmınınkolay kavranabilir olması, hareket kabiliyetini kısıtlamayacak boyutta olması önem taşımaktadır.

Fırça kıllarının yapısı;

Diş fırçaları; yumuşak, orta sertlikte ve sert olarak üçe ayrılır. En güvenli olarak, yumuşak kıllı bir diş fırçası seçmeniz önerilir.Sizler her ne kadar, nazik şekilde fırçalasanız da, orta sertlikte-sert kıllı olan fırçalar; diş minesine ve diş etlerine zarar verir. Böylece çürük oluşumunu hızlandırır. Ayrıca; diş minesinin çizilmemesi adına, keskin uçlu kıllar yerine, uçları yuvarlak kesilmiş kıllı fırçaları tercih etmeniz önerilir.

Diş fırçası seçerken nelere dikkat edilmeli adımında, güvenlik açısından da bazı noktalar öne çıkar.

Diş fırçasındaki güvenlik noktaları ise, size uygun bir diş fırçası seçimidir. Hassas kıllı, sert kıllı ya da beyazlatıcı bir başlık seçebilirsiniz. Diğeri ise uygun şekilde, dişlerinizi yumuşak hareketler ile fırçalamanız gerektiğidir. Bu açıdan, şarjlı diş fırçaları özellikleri açısından önerilir.Diş fırçası seçerken dikkat edilmesi gerekilenler adımında, şarjlı fırçalar önemli rol oynar. Şarjlı fırçalar, diş yüzeyine basınç yapıldığında diş fırçası ette zarar vermemek için çalışmayı otomatik olarak durdurur. Bu nedenle, dişlerinizi sert fırçalamanıza engel olan bir hareket izlemenize sebep olur ve manuel fırçalara göre daha güvenli ve daha çok kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir