Daha Genç Görünmenin Sırları

Zamanı durdurmak mümkün olsa dediğinizi duyar gibiyim, maalesef zamanı durdurmak imkansız ama hepimiz ufak dokunuşlarla da genç görünebiliriz. Üstelik bunun için pahalı güzellik salonlarına gitmek ya da estetik ameliyatları olmadan yapabiliriz. Tek ihtiyacımız yaşlanma karşıtı değişiklik yapmak ve günlük aktivitelerimizi gözden geçirmek. Daha genç hissetmenizi ve görünmenizi sağlayacak birkaç dokunuşla yapacaksınız. Daha Genç Görünmenin Sırları arasında bakalım neler varmış.

a-)El Kremi kullanmayı ihmal etmeyin; El kremi mutlaka herkesin evinde vardır, her evde  bulunduğu halde kullanmayı ihmal ediyoruz. Ellerimizin üstündeki deri çok ince yapıdadır. Kırışıklık, çatlama ve yıpranmaya meyillidir. Düzenli olarak kullanım gerçekleştirdiğiniz takdirde çatlamalar ve kırışıklıkların azaldığını göreceksiniz.

b-)Diş Temizliği; bakımlı ve beyaz dişler hem sağlıklı hem de genç göstermenin başında gelir. Düzenli olarak bakımı yapılan dişleriniz varsa, dinamik ve yaşınızdan oldukça genç gösteriyorsunuz demektir. Günlük hayatta diş sağlığımızı korumak için kahve, çay ve şeker gibi diş yapısına zarar veren gıdalardan uzak durmalıyız.

c-)Yüksek Protein İçeren Gıdalar; Yüksek miktarda protein içeren gıdalarda genç görünmenin sırları arasında yer alır. Saçlarımızın yapı taşı proteindir. Protein içerikli ürün tüketmek, saçlarınızın dökülmesini önler. Sağlıkla ışıldayan saçlarınızda genç görünmeniz de büyük rol oynacaktır.

d-)Bolca Yeşillik Tüketmek; tabi ki beslenme düzeniniz ve tükettiğiniz ürünlerde genç görünmeniz için çok önemlidir. Gün içerisinde ara öğün olarak tüketeceğiniz salata, ıspanak, brokoli gibi yeşil sebzeler serpiştirmek yaşlanmayla olan mücadelenizi güçlendirecektir. Yeşil gıdalar cilt tonunuzu düzenlerken aynı zamanda da diş plağını engeller.

e-)Düzenli ve Yeteri Kadar Uyumalısınız; uyurken vücudumuzda üretilen hormonlar cildimizi doğal yoldan onarımı için gereklidir. Rahat bir uykudan sonra kendimizi dinç ve enerjik hissetmemizin nedeni de uyku esnasında salgıladığımız hormonlar sayesindedir. Genç ve güzel gözükmek istiyorsak uyku düzenimize dikkat etmeliyiz.

f-)Tırnak Bakımı; Amerika’da Plastik Cerrahları tarafından yapılan araştırmaya göre bireyin yaşını yüzlerinden değil, ellerinden anlaşıldığı söyleniyor.  Bu yüzden sadece el kremiyle ellerimizi nemlendirmek yetersiz kalıyor. Tırnak bakımı da el güzelliği ve genç gözükmek için büyük önem teşkil ediyor. Tırnaklarımıza da düzenli olarak törpü, cila ve manikür desteği ile güzelleştirelim ve gençleşelim.

g-)Stresi Hayatımızdan Uzak Tutmalıyız; stresin olumsuz etkilerini hem cildimizde hem psikolojimde olumsuz zararlarını görmek mümkün. Stres psikolojimizde gösterdiği olumsuzluğu bir süre sonra dışa vurmaya başlıyor. Akne, egzama ve alerji gibi vücudumuzdan baş gösteriyor ve cildimizi yıpratıyor.

h-)Düzenli Egzersiz ve Spor; hemen hemen herkesin tahmin edebileceği gibi egzersiz ve spor gençliğin ve güzelliği en temelinde vardır. Spor yapmak yaşlanmayı tam tersine çevirerek zamanı geriye çevirir. Daha genç görünmenin sırları arasındaki en temel faktör egzersiz ve spor yapmaktır.

ı-)Güneş Işınlarının Zaralarından Korunmalıyız; güneş ışığına olduğundan fazla maruz kalırsanız güneş lekesi, kırışıklık ve cilt kuruluğu gibi olumsuz etkileri olacaktır. Şöyle ki Güneş ışığına vücudumuzun ihtiyacı olsa da fazla maruz kaldığımızda bu yan etkileri maalesef yaşlanma ve kırışıklığa yol açmak oluyor.

i-)Kişisel Elektronik Bakım Araçlarına Ara Vermeliyiz; maşa, saç düzleştirici ve fön gibi cihazlar anlık genç görünmenizi sağlasa da saçlarımıza ciddi zarar verdiği göz ardı edilmemelidir. Saçlarımızı ıslakveya doğal şekillendiricilerle kullanarak doğal bir güzellik yakalayabiliriz. Aynı zamanda da saçlarımızı yıpratmamış oluruz.

j-)Elektronik Cihaz Bağımlılıklarımızı Kontrol Altında Tutmalıyız; günlük hayatımızın hemen hemen her yerinde karşımıza çıkan elektronik araçlar yaşlanmamıza sebep oluyor. Telefon, bilgisayar ve tablet gibi elektronik araçlar, duruş bozuklukları ve boyun bölgesinde kırışıklara sebep olmaktadır. Elimizden geldiği kadar uzak durmalı, gerekmedikçe kullanmamayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir