Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Cilt beyazlatma nasıl yapılır?Genellikle yazın son zamanlarını yaşarken cildinin bronzlaşmasından sıkılmaya başlayan kişiler, cildinde yanık, ağda veya başka nedenlerden dolayı kararmalar olanlar ya da dirsek, diz ve kol altı kararmalarından kurtulmak isteyenler bu yönteme başvurmaktadır. İnsanlar doğduğu zaman sahip olduğu o yumuşak, kusursuz ve pürüzsüz cildi, zaman içerisinde pek çok sebepten dolayı deformasyonlara uğraması nedeniyle kaybetmekte ve güneş ışığından kimyasal ve çevresel farklılıklara kadar pek çok nedenden dolayı kararmasına tahammül etmektedir. Bu noktada hemen herkes, o bebeksi cildine tekrar kavuşmak için hayaller kurmaktadır.

Cilt beyazlama nasıl yapılır? sorusuna bu amaçla cevap arayanlar için bunun evde hazırlanabilecek karışımlarla mümkün olabileceğini söyleyebiliriz. Hatta bu sayede cildinizi doğal malzemeler kullanarak şimdiki halinden çok daha beyaz, canlı ve parlak bir hale getirmeniz mümkündür. Bu noktada önemli olan hangi malzemelerin nasıl ve ne zaman kullanılmasını gerekeceğini bilmektedir. Biraz sabır ve düzenli bakım ile cilt beyazlatılabilir. Cildinizi beyazlatabileceğiniz bu doğal yöntemler ise şu şekilde sıralanır:

  • Yöntem 1: Yoğurt Maskesi
  • Yöntem 2: Yoğurt-Limon Suyu-Yulaf Unu Karışımı
  • Yöntem 3: Taze Limon
  • Yöntem 4: Portakal Suyu-Zerdeçal Karışımı
  • Yöntem 5: Nohut Unu-Gül Suyu Karışımı

Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır? Yöntem 1: Yoğurt Maskesi

Cilt beyazlatma nasıl yapılır? Yöntem 1: Yoğurt Maskesi! Faydaları saymakla bitirilemeyecek kadar çok olan bir ürün olarak yoğurttan bahsetmek istiyoruz. Yoğurt bu faydaları sayesinde ve içinde bulunan laktik asit sayesinde cilt rengini açmak için oldukça destek verici bir üründür. Yoğurt doğal olarak sözü edilen yoğurdu evinizde tüketmeniz ve kullanmalıyız ve mümkün olduğunda tabii sütten hazırladığımız yoğurtlardır. Eğer düzenli olarak yoğurt maskesi uygulanırsa oldukça verimli sonuçlar elde edilebilecektir.

Cilt beyazlatma nasıl yapılır? Yöntem 1: Yoğurt Maskesi için kullanım şu şekilde önerilir. Düzenli bir şekilde her gün bu yoğurt maskesi yüze veya rengin açılması istenen bölgelere uygulanırsa cilt beyazlatması sağlanabilir. Bu noktada yoğurt uygulandıktan sonra iyice kuruması beklenmeli, ardından ılık bir suyla yıkanmalıdır. Bu işlemleri düzenli olarak 1 ay kadar yaptıktan sonra cildinizin eski halinden daha beyaz ve parlak olduğunu görürsünüz. Özellikle de güneşten etkilenerek kararmış olan ciltlerde oldukça etkili olan yoğurt maskesi, cildi sadece beyazlatmaz; aynı zamanda içerisindeki polimerler sayesinde cildi beslemekte ve daha sağlıklı bir şekle kavuşturmaktadır.

Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır? Yöntem 2: Yoğurt-Limon Suyu-Yulaf Unu Karışımı

Cilt beyazlatma nasıl yapılır? Yöntem 2: Yoğurt-Limon Suyu-Yulaf Unu Karışımı! Yoğurdun tek başına yeterli olamayacağını düşünenler için ideal bir seçenektir. 2 yemek kaşığı kadar yoğurt içerisine çeyrek limonun suyu sıkılmalıdır. Bu karışıma bir de 1 tatlı kaşığı ölçüde yulaf unu eklenmelidir. Tüm malzemeler bir kap içerisinde iyice ve düzgün bir şekilde karıştırıldıktan sonra karışım, uygulamaya hazır demektir.

Cilt beyazlatma nasıl yapılır? Yöntem 2: Yoğurt-Limon Suyu-Yulaf Unu Karışımı, iyice karıştırdıktan sonra beyazlamasını istediğiniz bölgelerinize uygulamanız gerekmektedir. Karışım uyguladığınız bölgede iyice kuruyup katılaşana kadar ortalama 20-30 dakika cildinizde bekletmelisiniz. Limon suyu, cildinizin biraz kaşınmasına neden olabilir, bu konuda endişe etmenize gerek yoktur. Bu karışım 2 günde bir olacak biçimde düzenli olarak kullanılmalıdır. Ancak cildiniz eğer kuru bir cilt ise karışımın cildi daha çok kurutmaması adına içerisine 1 tatlı kaşığı ölçüde bal da ilave edebilirsiniz. Böylece cildiniz hem beyazlayacak hem beslenecek hem de cilt kuruluğunuzda azalma gözlenecektir. Bu yöntem, daha çok güneşten dolayı yaşanan kararmalardan kurtulma için işe yaramakta ve kullanılmaktadır.

Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır? Yöntem 3: Taze Limon

Cilt beyazlatma nasıl yapılır? Yöntem 3: Taze Limon! Yanlış uygulanmış epilasyon uygulamaları sebebiyle zaman içerisinde oluşan koltuk altı kararmaları, diz ve dirseklerdeki kararmalar ve güneş sebebiyle oluşmuş yanıklar için sizi bu etkilerden kurtarabilecek bir malzeme var: Limon! Limon da aynı yoğurt gibi tek başına cilt kararmaları ile baş edebilecek kadar güçlü bir ürün olarak karşımıza çıkmakta! Bunun en büyük nedeni ise limonun içerisinde bulunan asidik etkinin oldukça çok olmasıdır.

Cilt beyazlatma nasıl yapılır? Yöntem 3: Taze Limon uygulamasını nasıl yapacağınızı soruyorsanız, öncelikle bir limon alıp ikiye bölmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Tazecik olarak kestiğiniz bu limonun hafifçe suyunu sıkmalı ve cildinize sürerek ovmalısınız. Beyazlamasını istediğiniz kararmış bölgeler üzerine bu limon suyu ile ovma işlemi uygulamalı ve aynı zamanda hafifçe yaptığınız masajı 30 dakika kadar sürdürmelisiniz. Ardından o bölgeleri, ılık bir suyla yıkamalı ve cildinize güvendiğiniz bir nemlendirici markası sürmelisiniz. Zaman içerisinde böylece cilt renginiz açılmaya ve güzelleşmeye başlayacaktır.

Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır? Yöntem 4: Portakal Suyu-Zerdeçal Karışımı

Cilt beyazlatma nasıl yapılır? Yöntem 4: Portakal Suyu-Zerdeçal Karışımı! Bir önceki yöntemde gördüğümüz gibi limon tek başına harikalar yaratabilmekteydi. Peki portakal hiç limondan geri kalır mı? Aynı ailenin iki üyesi gibidirler ve elbette insan cildine ve sağlığına faydaları da birbirine benzemektedir. Portakal suyu-zerdeçal karışımı uygulaması için öncelikle orta boy bir portakal almalısınız. Bu portakalı ikiye bölmeli, yarısının suyunu taze taze sıkmalısınız. Sıktığınız bu suyun ne kadarda miktarda olduğuna göre içerisine hafif yoğun olan bir kıvama gelene kadar toz zerdeçal eklemeli ve kıvamlı bir karışım elde etmelisiniz.

Söz konusu bu karışımı gece uyumadan önce beyazlama işlemini yapmak istediğiniz bölgelerinize, parmak uçlarınızla masaj uygulayarak yedirmeniz gerekmektedir. Ardından minimum 1 saat kadar bekleyip yıkamak ya da üzerinizi batırmayacak bir şekilde uyuyup sabaha kadar bekletmek gerekir. Bu karışım cilt beyazlama uygulaması için her gün uygulanabilir ve 1 ay içerisinde oldukça verimli sonuçlar aldığınızı görmeye başlayabilirsiniz.

Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır? Yöntem 5: Nohut Unu-Gül Suyu Karışımı

Cilt beyazlatma nasıl yapılır? Yöntem 5: Nohut Unu-Gül Suyu Karışımı! Limon ve yoğurt uygulamaları sayesinde doğal karşımlar sayesinde cildinizin beyaz kalmasını sağlayabilirsiniz. Bilindik doğal yolların aksine gül suyu veya nohut unu karışımı gibi karışımlar pek bilinmemekte; çok bilinmeyen cilt beyazlatma teknikleri arasında yer almaktadır. Ancak cilt beyazlatma konusunda yardımcı olacak bazı yöntemlerden birisi olan nohut unu ve gül suyu karışımı ile cildinizde beyazlama işlemleriniz rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Oldukça etkili yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkar. Hem nohut ununu hem de gül suyunu, güvendiğiniz aktarlardan temin edebilir ve siz de evde bu karışımı uygulayarak cilt beyazlatma işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Söz konusu nohut unundan bir kap içerisine 2 yemek kaşığı kadar koymak gerekmektedir. Üzerine ise karışım macun kıvamına gelene karıştırıp ve ardından da yüz temizlemek için kullanılan doğal gül konması gerekir.

Cilt beyazlatma nasıl yapılır? Yöntem 5: Nohut Unu-Gül Suyu Karışımı macun kıvamına geldiği zaman bu karışımı, kararmış ve beyazlamasını istediğiniz bölgeler üzerine uygulayabilirsiniz. Uyguladıktan sonra karışım cilt üzerinde minimum 30 dakika kadar bekletilmelidir. Macun tamamıyla kuruduktan sonra ise ılık su ile güzel bir şekilde yıkanmalıdır ve durulanmalıdır. Bu doğal karışımlar sayesinde cildiniz ölü kısımlarından yani derilerden arınmasını sağlayacak ve temizlendiği için daha beyaz ve parlak bir görünüm kazanmasına sebep olabilir.Ancak bu karışım, cilt üzerinde peleng etkisi yaratacağı için her gün uygulanmamalı, 5 ya da 7 günde bir defa uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir