Cildinizin Işıldamasını Sağlayacak Maskeler

Cilt güzelliği en az sağlığımız kadar önem vermemiz gereken vücudun edata güvenlikli bölgesidir. Cildinizin ışıldamasını sağlayacak maskeler cilt temizliği, parlaklığı ve hidrofobi dengesi için son derece önem taşımaktadır. Cildin ışıltılı bir görünüm kazanması için kullanılan maskelerin başarısı, kullanıcıların aldığı sağlıklı ve olumlu sonuçlarla doğru orantılıdır. Uzmanlarca önerilen düşünce;evde kendinizin uyguladığı maskelerin derhal terk edilmesidir.  Muhakkak uzman estetik hekim ve doktorların tavsiyesi neticesinde maske ve kür karışımı kullanmanız gerekmektedir. Cilt parlaklığı, sağlıklı ve mutlu gülüşlerin bir numaraları reçetesidir. Piyasada gösterime sunulan her cilt maskesi uygulanmamalıdır. Alerjik reaksiyon, cilt deformasyonu ve cilt hastalıklarının habercisi ola yanlış maskeler, sonucu tehlikeli olabilecek yeni hastalıklara davetiye çıkarabilmektedir. Sanal bloglarda, sosyal medya ve dijital platformlarda cilt parlaklığı vadeden, çoğu kullanıcı tarafından tavsiye edilen, uzman gözetiminde kişiye göre değişik metotlarla uygulanan maskelerden birisi de acı biber karışımından oluşan maskelerdir.

Acı biber Maskesi Ve Cilt Bakım Dostu Maskeler

Cildinizin ışıldamasını sağlayacak maskeler kategorisinden Acı biber maskesi cilt parlaklığı güvencesi ile sizlerle!

İşte malzemeler:

  • Yarım bardak tamyağlı süt
  • Bir çorba kaşığı taze sıkılmış limon
  • Bir tutam acı biber
  • Bir çay kaşığı toz tarçın
  • Yarım tatlı kaşığı bal

Yapılışı: Sütü tencereye koyup kaynatın. Kaynamadan önce limon suyunu ilave edin ve sütü  kaynamaya bırakın. Kaynama işlemi sonrasında karışımını içine acı biber ve tarçının ilave edip, karıştırın. Sonrasında karışımı buzdolabına alıp soğumaya bırakın. Soğumaya bırakılan kürü gözünüze temas ettirmeden yüzünüze sürün. Yaklaşık olarak 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.

  • Acı biber maskesi çok kişi tarafından denense de muhakkak cilt testi ve doktor onayı aldıktan sonra uygulamalısınız. Çünkü her cildin yağısı, dokusu, alerjen yapısı ve reaksiyon derecesi birbirinden farklılık göstermektedir. Bal badem maskeleri, meyve maskeleri, süt maskeleri, patates maskeleri, salatalık maskeleri, gül suyu maskeleri, yoğurt maskeleri, limon maskeleri, kahve maskeleri, çilek maskeleri ve daha  pek çok maske cildinize parlaklık katmansın yanında, cildinizi gereken  neme  doyurmaktadır.
  • Daha genç ve diri bir yüzle adeta size uygun maskelerle gülümsemenin keyfine varacaksınız. Maskelerin genel özelliği kendi anan malzemesi ve süt yada yoğurt karışımı ile birleşmesidir. Cildinizin ışıldamasını sağlayacak maskeler, hemen her dönem çeşitlenmektedir. Muhakkak ki faydaları saymakla bitmeyecek derecede çoktur fakat tıbbi destek ve sağlık bilinci ile önlem almak amacıyla mutlaka doktor tavsiyesi dinlenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir