Çatlaklardan Kurtulmanın Yolları

Çatlakları gidermek için cildin elastikiyetini korumak, bol su içmek ve cildi nemli tutmak önemlidir.  Çatlaklardan kurtulmak gerçekten zordur. Ondan tamamen kurtulamazsınız, sadece biraz daha hafifletebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere, çatlaklarınızı hafifletmenize yardımcı olacak bazı ipuçları vereceğiz.

 Çatlaklar sadece hamileyken değil, kilonuz aniden arttığında veya azaldığında da ortaya çıkar. Genellikle kalçalarda, bacaklarda, kollarda ve karında görülür.

Çatlaklardan Kurtulmak İçin Neler Yapılmalı?

Çatlakları önlemek için sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeniz ve cildinizi nemli tutmanız gerekir. Zaten çatlaklarınız varsa size önereceğimiz yöntemi deneyin. Bu, çatlaklardan kurtulmanın bir yoludur.

Çatlakları hafifletmenin en etkili yollarından biri her gün peeling yapmaktır. Peeling süngeri kullanabilirsiniz. Peeling, pul pul dökülme yapabilir, cildi yenileyebilir ve çatlakları hafifletebilir. Duş alırken sıcak ve soğuk su arasında geçiş yapmak kan dolaşımını iyileştirir. Duş alırken soğuk suyla bitirirseniz cildinizin elastik ve nemli kalmasına yardımcı olur.

Günde 2 litre su içmek cildinizi nemli ve elastik hale getirir. Bol su içmek de çatlaklardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca meyve ve sebze gibi nem yönünden zengin yiyecekler yemek cildi nemlendirmenin bir yoludur.

E vitamini, çatlaklardan kurtulmada etkili bir bileşendir. Bu vitamin ıspanak ve bademde bulunur. E vitamini bir antioksidandır ve cildin kolajen ve elastikiyetinin korunmasında rol oynar. Ayrıca cildinizin daha genç ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Zeytinyağı, kakao yağı, kuşburnu yağı, hint yağı, A ve C vitaminleri içeren kremler uygulamak ve masaj yapmak da çatlaklardan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Size en uygun yöntemle tedaviyi deneyim. Düzenli uygulamanız durumunda tatmin edici sonuçlar verecektir. Ayrıca sabırlı olmak ve denemeye devam etmek de önemlidir. Sürekli denerseniz, etkisini göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir