Buz Lazer Nedir, Ne İşe Yarar?

Buz lazer lazer epilasyon çeşitleri arasında en acısız olanıdır. Son teknoloji ürünü olan buz lazer 810 nm dalga boyunda diode lazer uygulamasında çalışmaktadır. Alma Lasers firması tarafından üzerinde çok çalışılarak üretilmiştir. Bu lazer biçimi son yıllarda epilasyoncuların en çok tercih ettiği lazer tekniği olmuştur. Buz lazer nedir, ne işe yarar sorusunun cevabı çok açıktır. Bu lazer biçimi cildi serinleterek lazer uygulaması yapmaktadır. Ciltteki tüyleri azaltmak amacıyla uygulanmaktadır.

Buz Lazer Nasıl Uygulanmaktadır?

Buz lazer deriye kademeli olarak ısı uygulayarak ciltteki derilerin dökülmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntem hem derinin zarar görmeden tüylerin dökülmesini sağlayarak hem de çevreye zarar vermesini önler.

Bu yöntemle uygulanan lazer epilasyonda derinin zarar görme ihtimali oldukça azdır. Bu nedenle kadınlar genellikle bu yöntemi kullanan epilasyon merkezlerini tercih etmektedir. Kıl kökleri kademeli olarak ısıtılarak ütü yapar gibi uygulanmaktadır. Bu işlem diğer lazer yöntemlerine göre daha az acı vermektedir.

Buz Lazer Yüze Uygulanabilir Mi?

Buz lazerin en çok uygulandığı bölgelerden biri yüzdeki kıl kökleridir. Buz lazer nedir, ne işe yarar sorusunun cevabında belirtildiği gibi bu işlem kıl köklerinin kademeli bir şekilde ısıtılması şeklinde yapılmaktadır. Bunun nedenini deriye zarar vermemektedir. Bu nedenle vücudun en hassas yerlerinden biri olan yüzde buz lazer uygulanmaktadır. Buz lazer yüzdeki deriye zarar vermez ve yara izi bırakmaz. Ve buz lazer diğer lazer uygulamaları içinde en az acı verenidir. Bu nedenle de yüzde genellikle buz lazer biçimi tercih edilmektedir.

Buz Lazer Kalıcı Mıdır?

Buz lazer keşfedilmeden önce çok ince ve açık renkli tüylere lazer etki etmiyordu. Fakat buz lazer en ince ve açık renkli tüylere bile etki etmektedir. Yüzündeki ya da belli bölgelerindeki kılları aldırmak için tüyleri sertleştirme uygulamasını kullanmak istemeyen kişiler buz lazer uygulamasını kullanarak hem tüylerini sertleştirmiyor hem de tüylerinin yok edilmesini sağlıyor. Bu uygulama kalıcı etki ediyor ve kıl köklerindeki yakmalar sayesinde uzun vadede etki alınabiliyor. Buz lazer nedir, ne işe yarar diye düşünen kişilerin denedikten sonra en çok tercih ettiği lazer biçimi haline gelmektedir. Acısız ve etkili bir yöntem olduğu için diğer uygulamalardan daha çok tercih ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir