Burun Bantları Ne İşe Yarar?

Burun bantları burnun her iki tarafına yapıştırılmak suretiyle burnu açarak nefes almaya olanak sağlayan ve ilaçsız çözüm sunan alternatif bir çözüm yoludur. Burun bant içerisindeki elastik bir köprü sayesinde burnu açmakta. Özellikle nezle ve alerjen durumlarda burun kanallarının kapanması burundan nefes almayı güçleştirmesi gibi durumlarda kullanılır. Her üründe olduğu gibi burun bantlarında da kaliteli ve kalitesiz olarak farklı çeşitleri mevcuttur.

Burun Bantlarını Kimler Kullanır?

Ülkemizde yeni yeni popüler olmaya başlayan burun bantları Avrupa ve Amerika’da uzun zamandır satışta. Burun bantları burnundan nefes almaya zorlanan kişiler ve gece horlama sorunu olan kişiler tarafından tercih edilir. Geceleri burnundan nefes alamayan insanlar ağzından nefes aldığı için horlama gibi sorunlara yol açmakta. Çocuklarının burunlarını ilaç kullanmadan açmak isteyen ebeveynler tarafından da tercih edilmekte. Burun bantlarını kullanan başka bir kitle de sporcular. Hatta ülkemizde ilk kez futbolcular kullanmaya başlamıştır. İsviçreli bilim adamlarının fizyolojik laboratuvarlarda yüksek eforlu sporlarda nefes almayı kolaylaştırdığı klinik testlerle onaylanmıştır. Olağan şartlar dışında burnu kırılan kişilerin burnundan nefes almasını kolaylaştırmak için de kullanılır.

Kullanıcı Yorumları

Kalitesiz ve sağlıksız uykular stres ve huzursuzluk gibi uzun vadeli sağlığımızı etkileyecek problemler olarak karşımıza çıkmakta. Uykusuzluğun en büyük sorunlarından biri de nefes almada güçlük çekme sorunları.

Kullanan kişilerin cinsiyeti ve yaşına göre çeşitli renk, desen ve boyları da mevcut olan burun bantları, kullanmaya başlar başlamaz etkisini hissedilir şekilde göstermeye başlamaktadır. Burun bandı satın almak isteyenler Eczanelerden temin edilebilmekte. Özellikle horlama ve rahat nefes alma sorunları yaşayan kişiler tarafından sıklıkla kullanılan burun bantları kullanıcılarının neredeyse tamamı nefes alma sorunlarının düzeldiğini belirtmekte. Özellikle gece boyunca deliksiz bir uyku isteyen kullanıcıların kullanmadan önce ciltlerinin kuru olduğuna emin olmalı. Unutulmamalıdır ki gece boyunca rahat nefes alamadığınız için olumsuzluk teşvik eden durumlar yalnızca sizin değil sevdiklerinizin de rahat uyumasını engeller.

Merak Edilenler

Hijyenik bantlarla paketlenmiş olduğundan kesinlikle dış etkenli bir enfeksiyon kapmanıza sebep olmaz. Yapışkanı cildinize herhangi bir sorun yaşatmaz ancak kolaylıkla çıkmaz. Burnunuzu ve genzinizi yakacak kokular barındırmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir