Batık Nasıl Giderilir?

Özellikle de yaz ayları gelirken birçok bayan pürüzsüz bir cilde sahip olmayı istemektedir. İstenmeyen tüyleri alarak pürüzsüz görünen ciltlerde en büyük sorun batık izleri olmaktadır. Batık izleri epilasyon ya da ağda sonrasında ciltte kirli bir görüntü bırakmakta ve pürüzsüz görünüme engel olmaktadır. Özellikle de jilet sonrasında artan batıkları gidermek için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Batık izlerini gidermek isteyen hanımlar bu yöntemler sayesinde istedikleri pürüzsüz görünüme sahip olabilmektedirler.

Batık İzlerini Gideme Yolları

Batık izlerini gidermek için farklı yollar uygulanabilmektedir. Son derecede kolay ve pratik olan bu uygulamalar sayesinde kadınlar iz bırakmadan batık sorunundan kurtulabilmektedirler. İstenmeyen tüyler kadar rahatsız edici olan batıklardan kurtulmanın bazı yolları şu şekildedir;

Kese

Kese yaparak derinin altından çıkan istenmeyen tüylerin yüzeye çıkması sağlanabilmektedir. Bu noktada özellikle de hassas ciltlere sahip olan kişilerin bir hayli dikkatli davranmalarını gerekmektedir. Kese ile batık gidermek isteyen kişilerin öncelikli olarak ciltlerini iyi bir şekilde nemlendirmeleri gerekmektedir. Duşta ılık su ile gözeneklerin iyice açılması ardından kese yapmak batıkların giderilmesi için son derecede etkili bir yöntemdir.

Kese yapmanın öncesinde gözenekleri açılmış olan cilde vücut yağının sürülmesi de daha pratik ve etkili olmaktadır. Özellikle de hassas ciltlere sahip olan kişilerin kese öncesinde kayganlaştırıcı uygulamaları oldukça önemlidir.

Kahve telvesi

Kahve telvesi de batık izlerinin giderilmesi için oldukça etkili yollardan bir tanesidir. Bir nevi peeling etkisi gösteren kahve telvesi derinin altından çıkan tüylerin yüzeye çıkmasını sağlamaktadır. Böylelikle de batık izleri nedeniyle meydana gelen kirli görüntü bu şekilde de giderilebilir. Kahve telvesinin direk olarak batık olan bölgelere sürülmesi gerekir. Ardından da cilde zarar vermeden yumuşak hareketlerle masa yapmak gerekir. Daha sonrasında yıkanarak batıkların çıktığı görülebilir.

Şeker

Toz şeker ile hazırlanan peeling de batık gidermek için oldukça etkili yollar arasında yer alır. Bir miktar toz şeker süt ile karıştırılarak batık olan bölgeye uygulanır. Aynen kahve telvesinde de olduğu gibi yumuşak hareketler ile masaj yapılarak uygulanır. Yine bu uygulamadan önce de gözenekleri açmak daha etkili sonuç almayı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir