Banyo Sabunları Nasıl Seçilir? Ne İşe Yarar?

Banyo bütün insanlar için vazgeçilmez rahatlatıcı bir rutindir. Bu rutin ne kadar güzel olursa o kadar çok rahatlatıcı bir etkisi olur. Yapılan banyoyu eğlenceli ve huzurlu bir hale getirmek amacı ile çeşitli banyo köpükleri, duş jelleri ve banyo sabunları tercih ediliyor. Ferah ve hoş kokusu ile eşlik banyo sabunlarının beraberinde birçok çeşidi var.Banyo sabunları kullanırken beraberinde ciltte bulunan yağ dokusunu da etkiler.  Bu durumdan dolayı en iyi sabun seçilmelidir. Bazı sabunlar cildi kurutur. Bazı sabunlar ise  cildi nemlendirir. 

Bundan dolayı banyo sabunları nasıl seçilir? Ne işe yarar? Konusu önemli bir detaydır. Aslında günümüzde duş jelleri oldukça fazla kullanılsa da bunun yerine geçmişte banyo sabunları almaktadır. Eskiden cildi kuruysa da iyi günümüzde cildi nemlendiren hassas sabunlar bulunuyor.

En İyi Sabun Önerisi

Günümüzde kullanılabilir en iyi sabunlar şu şekilde;

L’Occitane Shea Butter Extra Gentle Soap – Shea Sütlü Sabun

Oldukça hoş bir kokuya sahip olan banyo sabunu kokusuyla tüm bedenini sarıyor. Oldukça kalıcıdır. Hem hoş kokması hem ‘de kalıcı olması aranan özellikler arasında. Cildi besleyen bir özelliğe sahip bundan dolayı sıkça tercih ediliyor. Fiyatı ise 47 TL.

Dove Sensitiv

Hemen hemen her markette rastlanan bir banyo sabunudur. Tanınan bir marka olup hoş kokusu ile herkesi memnun ediyor. Üstelik piyasada bulunan banyo sabunları oranla daha ucuz bir fiyatla sunuluyor. Hassas ciltler için özel olarak hazırlanmış olup kokusu bulunmayan bu sabun 4.50 TL.

The Body Shop Shea Sabun

Banyo sabunlarının en büyük sorunu cildi kurutma durumudur. Ancak bu sabun cildi kurutuyor aksine cildi nemlendirerek cildi besliyor. Cildiniz etkili bir şekilde temizleyen bu sabun vücudunuzu yumuşacık bir hale getirerek banyo sabunları arasında favori  oluyor. Sabunun satış fiyatı ise 25 TL.

Coco Chanel Coco Bath Soap – Sabun

Hassas ciltler için hazırlanmış özel bir banyo sabunudur. İçerisinde bulunan bileşenler sayesinde cildi kurutmaz besler. Sabunun kendine has bir kokusu bulunur. Sabunun fiyatı ise 106 TL’dir.

Banyo sabunları seçiminde önemli olan cilt tipinize uygun bir sabun bulmaktır. Sabun cildi beslemeye yarar. Bundan dolayı banyo sabunları nasıl seçilir? Ne işe yarar? Konusunun cevaplarını bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir