Ayak Bakım Ürünleri

Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte ayaklar ön plana çıkmaya başlar. Ayak bakımı basit gibi görünen Fakat asla ihmal edilmemesi gereken bir durum oluyor. Planlı bir şekilde ayak bakımı yapılırken bazı konulara dikkat edilmesi gerekir. Bu duruma örnek olarak pedikür esnasında cildin hassaslığına dikkat edilmesi gerekir. Bu durum ayak bakım ürünleri için de geçerli.

Doğal Ayak Bakım Ürünleri

Günümüzde ayak bakımı için birçok kozmetik ürünü bulunmasına rağmen genellikle kişiler doğal bakım yöntemleri tercih etmektedir. En çok tercih edilen doğal ayak bakım ürünleri ise şu şekilde karşımıza çıkıyor;

  • Ilık bir suyun içerisine yaklaşık olarak bir yemek kaşığı karbonat eklenmeli ve ardından ayaklar 5 dakikalık bir süreçte suda bekletilmelidir.
  • Ilık suyun içine 1 adet limonu sıkın ve ayaklarınızı suda bekletiniz. Bu yöntem ise kokunun ortadan kalkmasını sağlar.
  • Ilık su içine elma sirkesi koyun ve düzenli bir kullanım ile etkili olacaktır.

Kozmetik Ayak Bakım Ürünleri

Yaz ve kış aylarında ayaklar büyük ölçüde etkilenir. Bundan dolayı bireyler genellikle ciltlerine uygunları bakım ürünlerinin yanı sıra  ayak bakım ürünlerine yönelir. Ayak bakımında temizlik için Mavala Concentraned Food Bat ve Mavala Manicure 6 Pills ürünleri çok sık tercih edilir. Temizleme işleminden sonra genellikle peeling aşaması gerçekleşir.  Bu durumda ayakta bulunan ölü hücrelerin temizlenmesi göz önünde olur. Peeling sonrası ise canlandırıcı bir etki ortaya çıkar. Peeling işleminin sona ermesi ile birlikte çorap maskeler tercih edilir. Bunun dışında Leaders Insolution Mediu Foot Peeling Maskesi oldukça popüler oluyor. Bu popüler maskenin içerisinde 41 tane botanik içerir. Nemlendirici ürünlerde ayak sağlığı için oldukça önemlidir. Tercih edilen nemlendirici kremler ile birlikte ayaklarımız için ideal olan nem seviyesi oluşur. Nemlendirme işlemi günlük olarak yapılmalıdır. Ayak nemlendirme amacı ile Biofarma Atoderm Nail Cream önerilir. Eğer ayaklarınız kuru ise Mavala nemlendirici ayak kremi sunulur.  Tüm vücut için olduğu gibi ayak bakımı da önemli bir konudur. Bundan dolayı vücuda ideal olan ayak bakım ürünleri tercih edilmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir